Xbox gamepad şarjı sürekli farklı gözüküyor

Selam. Xbox 9. nesil Gamepad'im var. Recyko 2000 mAh Pro pil ile kullanıyorum.

Yaklaşık 16-17 saat kullandım ve sadece %30'u bitmişti. Ancak aynı gece az kullanmama rağmen şarjı %20 görünüyordu. Kapatıp açtığımda ise bazen şarjı daha çok görünüyordu. Bir anda bu kadar bitmesi doğru mu?

Yani 15 iken kapatıyorum açtığımda 20 oluyordu. Yarın da Full kullanacağım. Bakalım ne durum olacak? Ancak olayı bilen veya yaşayan var mı?

Not: Şarjına Windows ayarları > cihazlar kısmından bakıyorum.

Aynı kontrolcü ve pillerin kullanıcısıyım.

Kontrolcü pillerin gücünü düzgün ölçemiyor çünkü donanımı Microsoft'un ayrı sattığı özel bataryaya ayarlı pil yüzdesi sadece o batarya ve o bataryanın çakmalarında işe yarıyor

Bir de pillerin gücünü ölçmek cihazlar açısından çok zahmetli iş çoğu cihaz bunu başaramaz.

Aynı kontrolcü ve pillerin kullanıcısı olarak, aslında olay gayet basit diyebilirim, kalan pil gücü düzgün ölçülemiyor çünkü piller enerji miktarını ölçme konusunda baş yorucudur... Piller çalışma mantığında oldukça basit ve eski teknoloji ürünlerdir elbette yeniden sarj edilebilir nimh pillerden bahsediyoruz ancak durum maalesef değişmiyor buna örnek olarak günümüzde pil ile çalışan diğer cihazlara örnek vereyim piyasada pil göstergesi olan çok az cihaz vardır düzgün çalışabilenlerse çok daha az, peki microsoft nedenmi pil seviyesini gösteren bir yapı oluşturmuş, basit kendi sarj edilebilir özel pillerini satmak için...onlar sarj yüzdelerini düzgün gösterselerde daha pahalılar
Teşekkürler yazınız için. Artık orayı dikkate almıyorum. Zaten kronometre ile ölçtüm titreşim ağır kullanılırken 25 saat gitti. Ben memnunum bundan zaten 4 tane pil var kafa rahat 😂

Bu konuda her zaman atlanan bir durum var. Şarjlı pillerin voltaj değeri 1.2 Volt. AA yani kalem piller dediğimiz ve tekrar doldurulamayan piller 1.5 Volt. Zaten Microsoft'un önerdiği piller de tek kullanımlık olan 1.5 Volt piller. Bu pilleri kullanırsan (ki ben öyle yapıyorum şarjlı pil kullanmıyorum) bu tip sorunlar yaşamazsın. Yani pil değerini düzgün gösteriyor windowsta. Şarjlı pil tavsiye edilmiyor bilgin olsun.

Valla benim aldığımda 1500 kere şarj edilebilir diyor :D

Hocam ben 2500,mAh Duracell kullanıyordum 100 kere şarj edilebilir gözüküyor. 1500 neymiş yahu 😡 Attığınızdan alacağım sağ olun

Yeni konular

Geri
Yukarı