Xbox hakkında ne düşünüyorsunuz?

Merhaba biliyorsunuz ki Xbox bir konsol şirketi ve PlayStation ile rekabet içerisinde. Xbox'ın yeni çıkardığı oyunlar, Activision'u satın alması ve Xbox Series konsolları hakkında ne düşünüyorsunuz? Sadece meraken soruyorum.

Xbox konsolu sadece artık ucuza oyun oynama yeri olarak PC'ye bir alternatif oldu. Kendini mecburen aldırmak gibi hiçbir anlamı kalmadı bugün iyi PC'si olan biri zaten hayali Xbox sahibi oluyor (tek tük Xbox'a özel kalan oyunlar dışında)
Bu nesil PS için kötü gitse de Xbox o kadar şirket aldı halen oyunlar yok. Bu yönden PC'de Game Pass kullanıcısı olarak son derece eleştiriyorum.
Ancak şunu net söyleyeceğim bir PS'ci olarak. Xbox konsol kalitesini her nesilde PS'ten daha iyi yapıyor. Gerek fan sesi gerek malzeme kalitesi, sorunsuzluk. Aklınıza ne gelirse. PS konsolları hep daha adi hissiyatı vermiştir bana. Aynı şekilde Series X ve PS5 için de bu nesilde aynı durum devam ediyor. Bu nesil fan sesi nihayet çözdü PS tarafı ancak bu sefer de bobin sesi var. Israrla düzeltmiyor Pro model gelirse umarım onda olmaz.

Şuan Series S modeli en ucuz yeni nesil oyun oynatma cihazı konumunda bulunuyor ve sırf şu sebep bile bütçesi düşük olan birine bu konsolu olmak için sebep verdiriyor. İyi bir modeldir Series S. Series X, benim şuana kadar kullandığım bütün konsollar arasından en büyük hayal kırıklığım olmuştur. Series S ile arasındaki ufak performans farkı ve depolama kapasitesi haricinde hiçbir farkı yok. Nerdeyse Series S'in 2 katı fiyat farkı karşılığında aynı modelin yükseltilmiş modelini alıyorsun. Üstüne üstlük Series S modeli Series X modelini kısıtlıyor. Gerek performans açısından, gerek uzun ömürlülük açısından farkını ortaya koyamayacak bu konsol. Şuan optimizasyon ile birlikte PS5 Series X'i geçiyor. Series X kullanırken bu bahsettiğim durumlara çok sinir oluyordum ve S'ten geçtiğime çok pişman olmuştum. Hâl böyle olunca onu da satıp PS5 geçtim. Dediğim gibi Series S F/P olduğundan alınabilir bir model fakat PS5'e bütçesi yeten Series X almamalı. Bobin sesi cart curt; Series S'in kısıtlamalarına maruz kalan, rakibine kıyasla çok daha kötü özel oyunlara sahip olan, Dualsense gibi devrim niteliğinde bir kontrolcüye karşı geçen neslin nerdeyse aynısı olan kontrolcüye sahip olan konsolu almak için sebep değil. Çok yüksek ihtimalle Xbox tarafında yeni alınan firmalar Sony kalitesinde oyunlar çıkaramayacak.

Yeni Xbox konsolları hakkında düşüncelerim bu şekilde. Series S modeli bana Xbox'ı ne kadar sevdirdiyse Series X modeli beni o kadar soğutmuştu sonuç olarak da PS5 tarafına geçmeme sebebiyet verdi ve bu olabilecek en doğru kararmış.

Xbox konsolu sadece artık ucuza oyun oynama yeri olarak PC'ye bir alternatif oldu. Kendini mecburen aldırmak gibi hiçbir anlamı kalmadı bugün iyi PC'si olan biri zaten hayali Xbox sahibi oluyor (tek tük Xbox'a özel kalan oyunlar dışında)
Bu nesil PS için kötü gitse de Xbox o kadar şirket aldı halen oyunlar yok. Bu yönden PC'de Game Pass kullanıcısı olarak son derece eleştiriyorum.
Ancak şunu net söyleyeceğim bir PS'ci olarak. Xbox konsol kalitesini her nesilde PS'ten daha iyi yapıyor. Gerek fan sesi gerek malzeme kalitesi, sorunsuzluk. Aklınıza ne gelirse. PS konsolları hep daha adi hissiyatı vermiştir bana. Aynı şekilde Series X ve PS5 için de bu nesilde aynı durum devam ediyor. Bu nesil fan sesi nihayet çözdü PS tarafı ancak bu sefer de bobin sesi var. Israrla düzeltmiyor Pro model gelirse umarım onda olmaz.

Kesinlikle katılıyorum ayrıca Xbox Series S var oda abisi X kadar güçlü ama sürekli eleştirilmesinin nedeni depolama sorunu.

Eskiden Xbox 360 ile PS3'e kafa tutan ve daha güçlü olan bir konsoldu ama sonrasında etkisini kaybetmeye başladı Xbox One'ın ilk çıkış klişelerinden sonra. Şimdi de konsol oyunculuğu bayağı düşmeye başladığından dolayı yavaş yavaş tarih olmaya başlıyor gibi. Çünkü insanlar aynı fiyata bilgisayar alıp daha çok oyun oynayabiliyor ve bilgisayarın tek özelliği sadece oyun oynamak değil. Önceden konsollar hem oyunları bilgisayarlardan daha iyi oynattığından ve ucuz olduğundan aynı zamanda kendisine ait olan oyunlardan dolayı alınıyordu. Şimdi hiçbirisi kalmadı.
PC de halen bir UFC'i oyunu bulamadım

Hocam donanımsal olarak yanına bile yaklaşamaz ben oyun olarak demek istemiştim.

Yakında da Xbox Series S almayı düşünüyorum güzel bir konsol.

Bende de var öneririm ama SSD almayı unutmayın yoksa konsolla bakışırsınız😀

Hocam donanımsal olarak yanına bile yaklaşamaz ben oyun olarak demek istemiştim.

Yakında da Xbox Series S almayı düşünüyorum güzel bir konsol.

Zaten yeni nesil oyunlarda da ileride geri kaldığını gösterecektir Xe göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı