Xbox One S vs Playstation 4 Slim

sistemtoplma

Hectopat
Daha fazla  
Malum öğrenci olunca boşuna 1000-2000 gibi bir para verme lüksü olmuyor. Xbox One S ve Playstation 4 Slim arasında kaldım ve ikisinin de bana göre artılarını yazayım;

Xbox One S'de EA Access ve Game Pass sistemleri var. Game Pass + EA Access + Live Gold yıllık olarak alınca aylık 50 TL'ye geliyor. Her ne kadar özel oyunu olmasa da bu sistemler çok ucuza getiriyor benim için.

Playstation 4'ü yazmama bile gerek olmamasına rağmen yazayım, bu tarafta bildiğiniz gibi özel oyun ve yaygınlık var. Tabi bunlar da yanında ekstra fiyat getiriyor. (Ayrıca küçük bir ayrıntı olarak kutulu oyun daha çok hoşuma gidiyor.)

Ayrıca yazıyı bitirmeden önce şunu da belirtmem gerek; şu anda çoğu oyunu oynadığım 1.5 yıllık bir bilgisayarım var ancak konsolun rahatlığı ve taşınabilirliği için alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Arkham Kn1ght a katiliyorum. GamePass ve EA ACCES cok guzel nimetler. Ama Turkiye'de Xbox Cafe yok. PlayStation Cafe var. Ve Turkiye pazarinda Sony PlayStation, Xbox'u parcaliyor.

Ve Last of Us dururken ben gidip GEOW oynamam. Xbox'ta Forza olmasa benim icin Xbox sadece bos bir konsol olacak. Ama forza cok guzel ;).

1.5 yıllık bilgisayarın çok kötü değilse zaten Xbox oyunları artık Windows 10'a da geliyorken Xbox almanın hiçbir mantığı yok. PlayStation 4 sahibiyim bilgisayarımda Forza Motorsport ve Forza Horizon oynuyorum, PlayStation'da ise çevremde yaygın olduğu için çevrimiçi arkadaşlarla oynuyorum ya da exclusive oyunları oynuyorum. Bence PlayStation 4 almalısın, hem Türkiyede çok daha yaygın hem de mağazasında her daim inanılmaz indirimler oluyor.

1.5 yıllık bilgisayarın çok kötü değilse zaten Xbox oyunları artık Windows 10'a da geliyorken Xbox almanın hiçbir mantığı yok. PlayStation 4 sahibiyim bilgisayarımda Forza Motorsport ve Forza Horizon oynuyorum, PlayStation'da ise çevremde yaygın olduğu için çevrimiçi arkadaşlarla oynuyorum ya da exclusive oyunları oynuyorum. Bence PlayStation 4 almalısın, hem Türkiyede çok daha yaygın hem de mağazasında her daim inanılmaz indirimler oluyor.

i5 6500 RX470 tabanlı bir sistemim var ancak konsoldan oynamayı daha çok seviyorum ve eğer yazın Microsoft cephesi beni sevindirecek birkaç oyun duyurusu yaparsa Xbox One S/X alırım. Bu nedenle yazı bekleyeceğim. Ayrıca belki karne hediyesi diye güzel bir indirim olur :D

Xbox sahibi arkadaşlarım da var ve indirimleri olduğu zaman çok iyi oluyor. EA Access ve Game Pass'de cabası kontrolcü konusuna girmiyorum bile. PS4 cephesinde tabi özel oyunlar daha fazla arkadaş ve daha çok özel oyun var :D

Dostum sırf exc. oyunları için PS4 tercih ederim. Fiyatlar her iki konsolda da pahalı (oyun), Xbox tarafında acces olayı güzel bir avantaj. Lakin PS Store üzerinde de sürekli indirimler oluyor. Bir bakmanı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı