Xbox Xbox Series S 2024'de alınır mı?

Öncelikle evet güçsüz bir konsoldur kimse kusura bakmasın fakat özellikle şu oyun performansı konusuna değinmeden önce oyun konsolunda bakacağınız en önemli kritere, oynayacağınız oyunlara bakmalısınız. Eğer derdiniz 3. parti oyunları oynamak ise minimum yeni Xbox konsolları çıkana kadar Series S oynatacaktır çünkü bir geliştirici Series X'e çıkarmak isterse S'e de çıkarmak zorunda. Bence X almaya gerek yok zaten aynı oyunları oynatacaklar yeni nesle kadar sizi Series S idare eder. Gelelim performans konusuna. Diğer 2 konsola göre daha kötü performans değerleri sunuyor fakat ödeyeceğiniz fiyata kıyasla iyi bir performans sunacaktır. Şahsen sizin yerinizde olsam performans konusunu dert etmezdim. Performans isteyen parayı basar güçlü bir PC alır, konsol alan kişi fiyatına göre bir performansla oynatsın yeter düşüncesinde olmalı. Kendim PS3 ve PS5 kullanıcısıyım PS5'de 4K 60 Fps oynadığım oyun da var, PS3'de 640p 20-25 Fps oynadığım oyun da var fakat ikisinden de çok keyif alıyorum. Anlayacağınız eğer takıntılı değilseniz bir süre sonra şu performans konusunu pek takmazsınız. Series S'i ben de 7-8 ay kullanmıştım az çok memnun da bırakmıştı. Depolama alanı baya az ve en kötü yanı olduğunu düşünüyorum. Dediğim gibi yeni nesil oyunlar için şuan PS5 ve Series X bile yetersizken Series S ağlıyor fakat bu bütçede yeni nesil oyun oynamak için başka alternatifiniz yok.

Öncelikle evet güçsüz bir konsoldur kimse kusura bakmasın fakat özellikle şu oyun performansı konusuna değinmeden önce oyun konsolunda bakacağınız en önemli kritere, oynayacağınız oyunlara bakmalısınız. Eğer derdiniz 3. parti oyunları oynamak ise minimum yeni Xbox konsolları çıkana kadar Series S oynatacaktır çünkü bir geliştirici Series X'e çıkarmak isterse S'e de çıkarmak zorunda. Bence X almaya gerek yok zaten aynı oyunları oynatacaklar yeni nesle kadar sizi Series S idare eder. Gelelim performans konusuna. Diğer 2 konsola göre daha kötü performans değerleri sunuyor fakat ödeyeceğiniz fiyata kıyasla iyi bir performans sunacaktır. Şahsen sizin yerinizde olsam performans konusunu dert etmezdim. Performans isteyen parayı basar güçlü bir PC alır, konsol alan kişi fiyatına göre bir performansla oynatsın yeter düşüncesinde olmalı. Kendim PS3 ve PS5 kullanıcısıyım PS5'te 4K 60 FPS oynadığım oyun da var, PS3'te 640p 20-25 FPS oynadığım oyun da var fakat ikisinden de çok keyif alıyorum. Anlayacağınız eğer takıntılı değilseniz bir süre sonra şu performans konusunu pek takmazsınız. Series S'i ben de 7-8 ay kullanmıştım az çok memnun da bırakmıştı. Depolama alanı bayağı az ve en kötü yanı olduğunu düşünüyorum. Dediğim gibi yeni nesil oyunlar için şu an PS5 ve Series X bile yetersizken Series S ağlıyor fakat bu bütçede yeni nesil oyun oynamak için başka alternatifiniz yok.

Amacım öyle yüksek grafiklerde oyun oynamak değil 60FPS yeterli benim için ayrıca tek istediğim şey bu yeni gelen Xbox oyunlarının Xbox Series S'e gelmesi grafik takıntlısı biri değilim hocam zaten oynayacağım Max oyunlar hikayeli oyunlar olur GTA 5, Doom, FIFA, CoD olur sizce işimi görür mü?

Amacım öyle yüksek grafiklerde oyun oynamak değil 60FPS yeterli benim için ayrıca tek istediğim şey bu yeni gelen Xbox oyunlarının Xbox Series S'e gelmesi grafik takıntlısı biri değilim hocam zaten oynayacağım Max oyunlar hikayeli oyunlar olur GTA 5, Doom, FIFA, CoD olur sizce işimi görür mü?
Bu oyunlar için işinizi görür. Bahsettiğiniz oyunlar 60 Fps çalışıyor fakat bundan sonra çıkacak AAA oyunlar 30 Fps olarak gelicek. Oyun desteği konusunda da dediğim gibi Series S ile X aynı oyunları oynatacak. PS4 ve PS4 Pro, Xbox One ve Xbox One X gibi düşünün üst modeli daha yüksek grafik sunuyor fakat özünde aynı neslin konsolları olduğundan bu konsollara aynı oyunlar geldi.

Bu oyunlar için işinizi görür. Bahsettiğiniz oyunlar 60 Fps çalışıyor fakat bundan sonra çıkacak AAA oyunlar 30 Fps olarak gelicek. Oyun desteği konusunda da dediğim gibi Series S ile X aynı oyunları oynatacak. PS4 ve PS4 Pro, Xbox One ve Xbox One X gibi düşünün üst modeli daha yüksek grafik sunuyor fakat özünde aynı neslin konsolları olduğundan bu konsollara aynı oyunlar geldi.
Teşekkür ederim

Fiyatına göre her türlü iş yapar, zaten o fiyatta konsol anlamında rakibi yok. Tek sıkıntı olabilecek şey depolama. O da oyuncu profili ile alakalı, benim gibi FIFA bir de 2 tane AAA oyun olsun yeter derseniz depolamaya katlanılabilir.

Fiyatına göre her türlü iş yapar, zaten o fiyatta konsol anlamında rakibi yok. Tek sıkıntı olabilecek şey depolama. O da oyuncu profili ile alakalı, benim gibi FIFA bir de 2 tane AAA oyun olsun yeter derseniz depolamaya katlanılabilir.

Hocam vallahi hemen hemen ayni fiyattaki PS4 ile karsilastirinca sil yukle yapar kagit ustunde 500 GB SSD'ye katlanirim daha iyi ben oynamaya basliyorum PS4 acilacakta gorucez. Series S'i tamamen kapattim PS4'u uykuya aldim oyle açtım ayni oyunu yine de yetisemiyor. 😂

Hocam vallahi hemen hemen ayni fiyattaki PS4 ile karsilastirinca sil yukle yapar kagit ustunde 500 GB SSD'ye katlanirim daha iyi ben oynamaya basliyorum PS4 acilacakta gorucez. Series S'i tamamen kapattim PS4'u uykuya aldim oyle açtım ayni oyunu yine de yetisemiyor. 😂
PS4 Series S ile rakip olamaz hocam, özel oyunlar eyvallah güzelde katlanması zor o konsola, dile kolay 10 yaşında.

Yanlış kıyaslama yapıyorsunuz. Bir konsolda en önemli kriter nedir? Oynayacağı oyunlardır. Oyunlar olmadıktan sonra donanımın veya güncelliğin bir önemi yok. Şuan PS4 kullanıcıları The Last Of Us Part 2, God Of War Ragnarok oynuyor ve dedikleriniz adamların umrunda değil. 1 saat oyun oynayacak biri 2-3 dakika yükleme ekranını da dert etmez. Kağıt üstü verilerine bakarak "şu şundan daha iyidir" demek garip ve PS4/Series S kıyaslaması doğru bir kıyaslama değil. PS özel oyunlarına ilgisi olan PS4 alıyor ilgisi olmayan da Series S alıyor.

Konu sahibine gerekli önerileri verip Series S'i almasını söyledim ve bana teşekkür ettiği noktada konu kapandı, uzatmaya gerek yok arkadaşlar. Siz Series S PS4'ten daha iyi demeniz ve sebeplerini açıklamaya çalışmanız PS4 kullanıcılarının umrunda değil zaten. Konu sahibine uygun olan konsol Series S'dir.

@benazat çok güçsüz bir cihaz. 1660S seviyesinde GPU'su.

Konsol optimizasyonu diye bir şey var. PS3 bile GTA 5'i çalıştırabiliyor, 2006 da çıkmış PC'ler GTA 5'i çalıştırmayı bırak GTA 4 bile açamaz.

Yanlış kıyaslama yapıyorsunuz. Bir konsolda en önemli kriter nedir? Oynayacağı oyunlardır. Oyunlar olmadıktan sonra donanımın veya güncelliğin bir önemi yok. Şu an PS4 kullanıcıları The Last of Us part 2, God of War: Ragnarök oynuyor ve dedikleriniz adamların umurunda değil. 1 saat oyun oynayacak biri 2-3 dakika yükleme ekranını da dert etmez. Kağıt üstü verilerine bakarak "şu şundan daha iyidir" demek garip ve PS4/Series s kıyaslaması doğru bir kıyaslama değil. PS özel oyunlarına ilgisi olan PS4 alıyor ilgisi olmayan da Series S alıyor.

Konu sahibine gerekli önerileri verip Series S'i almasını söyledim ve bana teşekkür ettiği noktada konu kapandı, uzatmaya gerek yok arkadaşlar. Siz Series S PS4'ten daha iyi demeniz ve sebeplerini açıklamaya çalışmanız PS4 kullanıcılarının umurunda değil zaten. Konu sahibine uygun olan konsol Series S'dir.

Exculizive oyunları oynamak isteyen bana kalırsa PS5 alsın. PS4 de God of War valkürler konseyinde boss fighta girince FPS yerleri öpüyordu, görüntü desen çok kötü zaten sabit 30 oynattığı oyunlar için alınır. Fakat artık eskidi çok FPS düşmesi oluyor özellikle 2020 sonrası çıkan oyunlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı