Xbox Series S mi X mi?

yigitxx7

Centipat
Daha fazla  
Yıl 2024 laptopum eskidi artık yakında çalışacağım için Xbox almak istiyorum laptopum ortalama 14 k civarına gidecek Series S'le X arasında 5 6 k fark var Series X hala alınır mı? Yani s 3 yıl tüm oyunları kasmadan oynatır mı Game Pass'taki oyunları oynayacağım ve hikaye tarzı oyunlar için Series S alınır mı? En ucuz nereden bulunur bir de.

Yıl 2024 laptopum eskidi artık yakında çalışacağım için Xbox almak istiyorum laptopum ortalama 14 k civarına gidecek Series S'le X arasında 5 6 k fark var Series X hala alınır mı? Yani s 3 yıl tüm oyunları kasmadan oynatır mı Game Pass'taki oyunları oynayacağım ve hikaye tarzı oyunlar için Series S alınır mı? En ucuz nereden bulunur bir de.

Bence 4K bir TV veya monitör yoksa evinizde Series S alırsanız yeterli olur.

Tabi ki Series X daha iyi bir konsol ama fiyat peformans olarak bakıyorsan Series S öneririm. Hikayeli oyunları gayet akıcı şekilde fan sesi bile olmadan oynatıyor. Birçok oyunda 1080p 60fps oynayabilirsin. Fakat dersen ki ben her oyunu üst düzey 60fps ve görüntü kalitesi 4k falan olsun istiyorsan parayı arttır Series X al.

Kagit uzerinden konusacak olursak ;

Series S = 4 tflops gucte ve 12k para . Fiyat performans orani 20/60
Series X = 12 tflops gucte ve 20k para Fiyat performans orani 36/60

Yani Series X in fiyat/performans orani nerdeyse 2 kat daha fazla.

Series X ayrica 2 kat daha fazla depolama kapasitesine sahip.

Bence Series x al gec. Series S in tek avantaji fazla yer kaplamiyor olmasi ama Series X de oyle cok kaba bir kasa degil. 12K series S alacagima 8 daha ekleyip X alirdim sahsen.

Hocam öncelikle iki konsol birbirine rakip konsollar değil. Konsoldan ne beklenildiğine göre değişecek bir durum bu. Eğer 4K oyun oynamayacaksanız yüksek çözünürlülük beklentiniz yoksa 1080p 60 FPS için gayet yeterli bir konsol Series S. Ama şunu derseniz 4K oyun oynayacağım daha çok oyunda 120FPS alayım gibi bir beklentiniz varsa Series X almalısınız tabii ki. Kendim hem Series S hem PS5 kullanıcısıyım 1080p 32" monitör kullanıyorum neredeyse bir fark hissetmiyorum iki konsol arasında, 4K beklentiniz ve daha yüksek FPS beklentiniz yoksa Series S alabilirsiniz, depolama kapasitesine takılmamanızı öneririm 1TB bir HDD ile onuda çözebilirsiniz, yurtdışı sıfır cihazlar 12k civarında bulunabiliyor sarı sitede, şimdiden hayırlı olsun alırsanız.

Geri
Yukarı