Xbox Series S vs PS4

Tüm özellikleriyle genelleme yaparsak size göre hangi cihaz daha iyi?

• Oy verenlerin toplamı
    30

Cr Oyuncusu

Centipat
Makaleler
2
Yer
Türkiye
Benim fikrim:

Xbox donanım ve yazılımsal olarak PlayStation'dan daha iyi bir cihaz. Ancak oyunları ve arayüzü kendisi kadar iyi olduğu söylenemez. Ancak ileriye uyumlu, GTA 6 gibi yeni nesil oyunlar çıkacak, güncel bir cihaz.

PlayStation ise oyun olarak iyi. Gerek arayüz olsun, gerek kolları olsun. Ancak yeni nesil oyunlar artık çıkmayacak, desteği bitecek bir konsol. Yani 11 yıllık ölü bir cihaz.

Kendi fikirlerim bu şekilde. Sizlerde anketi oylayarak, fikirlerinizi belirtebilirsiniz. Hem bilgi sahibi olur hem de iki konsol arasında olan arkadaşlar için iyi bir bilgi alışverişi olur.

Herkese iyi sosyaller.

Son düzenleme:
2013 cihazı yerine 2020 model cihaz almak daha mantıklı zaten, şunu unutmayın PS5 gücündeki abisi Xbox Series X'e ne geliyorsa S'e de gelmek zorunda. Yeni nesil oyun sıkıntısı çekmeyecek yani güçsüz denilemez GTA 6 bile paşa paşa çıkacak S modeline o yüzden, hem oyunların hem cihazın daha ucuz olması da cabası, PS4 ise ölmeye yakın.

Son düzenleme:
2013 cihazı yerine 2020 model cihaz almak daha mantıklı zaten, şunu unutmayın abisi olan ve PS5 gücündeki Xbox Series X'e ne geliyorsa S'e de gelmek zorunda. Yeni nesil oyun sıkıntısı çekmeyecek yani güçsüz denilemez GTA 6 bile paşa paşa çıkacak s modeline o yüzden, PS4 ise ölmeye yakın.

PS 4 öldü zaten diyebiliriz. Desteği bu senenin sonunda bitecek büyük ihtimal. 11 yıllık bir cihaz almak yerine yeni nesil ve GTA 6 gibi çıkacak oyunları oynatacak Xbox almak daha mantıklı olur. Ama ben kendi zevkime göre, kol olsun, arayüz olsun, exculive oyunları olsun diye PS 4 alırdım. Exculive bitincede Xbox Series S'e geçerim. Kesinlikle herkes PS 4'ü deneyimlemeli.

2020 ve 2013 konsolu kıyaslanamaz. Xbox Series S'in güçsüz olduğu doğru fakat yeni nesil bir konsol. Xbox Series S yüzünden oyunlar Xbox Series X'e düzgün optimize edilemiyor. Bunu da unutmamak lazım. Yeni çıkan oyunlar sırf bu yüzden downgrade yiyebilir.

2020 ve 2013 konsolu kıyaslanamaz. Xbox Series S'in güçsüz olduğu doğru fakat yeni nesil bir konsol. Xbox Series S yüzünden oyunlar Xbox Series X'e düzgün optimize edilemiyor. Bunu da unutmamak lazım. Yeni çıkan oyunlar sırf bu yüzden downgrade yiyebilir.

Kıyaslanacak özelliği çok. Kime göre neye göre? 2013 yılında çıkmış bir cihaz 2020 yılında çıkmış bir cihaza nazaran daha çok özelliğe sahip. Sırf yeni nesil diye kıyaslama yapılmaz demek yanlış olur. PS 4 de olan Xbox SS de olmayan çokça özellik var.

PS 4 öldü zaten diyebiliriz. Desteği bu senenin sonunda bitecek büyük ihtimal. 11 yıllık bir cihaz almak yerine yeni nesil ve GTA 6 gibi çıkacak oyunları oynatacak Xbox almak daha mantıklı olur. Ama ben kendi zevkime göre, kol olsun, arayüz olsun, exculive oyunları olsun diye PS 4 alırdım. Exculive bitincede Xbox Series S'e geçerim. Kesinlikle herkes PS 4'ü deneyimlemeli.
Kol ve arayüz olarak her türlü xbox daha iyi.

Kol ve arayüz olarak her türlü Xbox daha iyi.

Herkesin zevki ayrı. 7 yıl PS 4 kullanmış birisi olarak, Xbox kullanamadım. Arayüzü o kadar değişik geldiki oyunu nasıl açacağımı bile bulamadım. Kol ise analogların birinin aşağı birinin yukarı olması beni rahatsız etti alışamadım bir türlü.

Kol ve arayüz olarak her türlü Xbox daha iyi.

DualShock 4 ve DualSense Xbox kollarını ikiye katlar. Arayüz olarak en iyi konsol ya PS5'ya da PS4'tür.

Kıyaslanacak özelliği çok. Kime göre neye göre? 2013 yılında çıkmış bir cihaz 2020 yılında çıkmış bir cihaza nazaran daha çok özelliğe sahip. Sırf yeni nesil diye kıyaslama yapılmaz demek yanlış olur. PS 4 de olan Xbox SS de olmayan çokça özellik var.

5 yıl boyunca PS4 Pro yaklaşık 1 aydır da PS5 kullanıyorum. Xbox konsollarını hiç sevmem fakat yeni nesil olması gerçekten çok fark ediyor. Arayüz, gamepad vb. özellikler PS4'te zaten daha iyi fakat yeni nesil bir konsol değil. Bu devirde konsol alınacaksa PS5 alınmalı. Paran yoksa oyun oynamak istiyorsan Xbox Series S alırsın.

Geri
Yukarı