Xbox Series X gamepad garanti sorunu

Mert Buluç

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Xbox Series X gamepad sahibiyim (ürün geçen sene haziran ayında alındı) ve lb tuşu ile dpad sol üst çapraz tuşu çalışmıyor. Ben de garanti işlerinin tam nasıl yürüdüğünü bilmediğimden ilk garanti belgesinde yazan "index bilgisayar" adlı firmayı aradım. Beni Xbox'a yönlendirdiler. Oradan tekrar bilgisayar firmasına yönlendirildim ve oradan da Xbox'a yönlendirildim. Bu konuşmalarımda da Xbox bana aksesuar olarak konsoldan bağımsız satılan gamepadlerin garanti süresinin Xbox üzerinde 90 gün olduğunu. Faturayı kesen firma ile konuşmam gerektiğini söylediler. Ürünü GittiGidiyor üzerinden Teknosa mağazasından almıştım ve orayla konuştum bana yardımcı olabileceklerini söylediler ve ben Teknosa mağazasına ürünümü bıraktım. Bana orada yapıp yapamayacaklarından emin olmadıklarını söylemişlerdi. Ürünümü bıraktıktan 1 hafta sonra geri aradılar ve sorunu onların çözemeyeceğini, bu yüzden Xbox'a gönderdiklerini fakat onların da bir şey yapmadan geri gönderdiğini söylediler. Xbox'un onlara dediğine göre benim Microsoft'un sitesi üzerinden işlem yapmam gerekiyormuş. Bununla alakalı Teknosa'dan nasıl yapacağım ile ilgili kitapçık da aldım fakat eve gelip denediğimde bununla karşılaştım:

Ekran görüntüsü 2023-09-03 143212.png

Sayfadaki garanti kısmı da böyle gözüküyor:

Ekran görüntüsü 2023-09-03 143234.png

Bugün hafta sonu olduğu için Xbox desteği arayamıyorum daha önce tecrübesi olanlar yardım edebilirlerse sevinirim şimdiden teşekkürler.

Yasalara aykırı olsa da Microsoft gamepad'lerine 3 ay garanti veriyor. Tüketici hakem heyetine başvurup birebir değişim talebinde bulunmanız gerekiyor. Başka türlü olmuyor maalesef.

Yasalara aykırı olsa da Microsoft gamepad'lerine 3 ay garanti veriyor. Tüketici hakem heyetine başvurup birebir değişim talebinde bulunmanız gerekiyor. Başka türlü olmuyor maalesef.
Anladım. O zaman Xbox'ı arayıp uğraşmak yerine direkt heyete başvurup sonuç beklemek en iyisi.

Konuyla ilgili tecrübesi olan kişiler yardımcı olurlarsa sevinirim. Başka bir forumda faturayı Xbox'a göstererek garanti süresini güncelleme diye bir şey gördüm.

Son düzenleme:
Konuyla ilgili tecrübesi olan kişiler yardımcı olurlarsa sevinirim. Başka bir forumda faturayı Xbox'a göstererek garanti süresini güncelleme diye bir şey gördüm.
Yurtiçi olan aksesuarlarda garanti iki yıl diye biliyorum. Müşteri hizmetleri ile konuştunuz mu? Kontrolcünün yurtiçinden alındığını ve istenirse fatura da göstereceğinizi söyleyin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı