Xbox Series X klavye ve mouse ile kullanmak

Lejyoner.

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İlk öncelikle herkese merhaba arkadaşlar, Xbox Series X kullanıcılarına şunu sormak istiyorum. Xbox'a klavye ve mouse bağladımız zaman destekleyen oyunlarda mesela Warzone'da bilgisayarda ki klavye mouse deneyimiyle birebir aynı mı? Bir ara PS4'de mouse deneyelimledim fakat sanki mouse hareketleri joystick hareketleri gibiydi. PC gibi değildi. Bunu sormak istiyorum Xbox Series X kullanıcılarına.

PS4'de resmi destek yok, ara aparat yardımıyla yapılıyor. O bahsettiğiniz farklı hissiyat ondan kaynaklı olabilir. XBOX Series X'te ise resmi olarak destek var (her oyunda değil). Oynayanlar PC'deki mouse deneyiminden farksız olduğunu söylüyor.

PS4'de resmi destek yok, ara aparat yardımıyla yapılıyor. O bahsettiğiniz farklı hissiyat ondan kaynaklı olabilir. XBOX Series X'te ise resmi olarak destek var (her oyunda değil). Oynayanlar PC'deki mouse deneyiminden farksız olduğunu söylüyor.
Cevabınız için teşekkür ederim. Lakin PS4’de direk USB bağlayınca çalışıyor. Bizzat deneyimledim.

Warzone'un direkt desteği var. Diğer oyunlarda XIM Apex veya CronusMAX gibi aparatlar yardımıyla oynanabiliyor. Onlar Gamepad i taklit ettiği için çok verimli değil. Klavye Mouse ile PS4 de denedim PC den çok çok farklı diyemem. Sadece PC deki kadar akıcı ve rahat değildi. Ama o hali bile gamepad ile oynamaktan çok daha iyi :D

Warzone'un direkt desteği var. Diğer oyunlarda xım Apex veya cronusmax gibi aparatlar yardımıyla oynanabiliyor. Onlar gamepad i taklit ettiği için çok verimli değil. Klavye mouse ile PS4 de denedim PC'den çok çok farklı diyemem. Sadece PCdeki kadar akıcı ve rahat değildi. Ama o hali bile gamepad ile oynamaktan çok daha iyi :D

Peki Xbox Series X'de direkt desteği olması nedeniyle Warzone'da mouse kontrolü bilgisayardakiyle bire bir aynı olacak mı?

Xbox Series X'im yok. Ama çok farklı olacağını düşünmüyorum. Hatta SX daha güçlü bir cihaz olduğu için PS4'den daha rahat bile gelebilir. Denemek lazım. Kıyasladığınız aşırı güçlü bir PC deneyimi ise tabi ki onunla aynı olmayacaktır. FOV ayarı, FPS değerleri gibi bir sürü avantaj var bilgisayarda.

Xbox Series X'im yok. Ama çok farklı olacağını düşünmüyorum. Hatta SX daha güçlü bir cihaz olduğu için PS4'den daha rahat bile gelebilir. Denemek lazım. Kıyasladığınız aşırı güçlü bir PC deneyimi ise tabi ki onunla aynı olmayacaktır. FOV ayarı, FPS değerleri gibi bir sürü avantaj var bilgisayarda.
Anladım çok teşekkür ediyorum.

Online oyunlarda klavye ve mouse kullananlar, gamepad kullanlara üstünlük sağlamıyor mu? Bu sistemi anlayamadım ben.

Online oyunlarda klavye ve mouse kullananlar, gamepad kullanlara üstünlük sağlamıyor mu? Bu sistemi anlayamadım ben.
Klavye mouse destekleyen oyunların neredeyse hepsinde crossplay özelliği var. Yani çapraz platform desteği yani konsolla bilgisayar eşleşebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı