Xbox Series X mi Xbox Series S mi?

Series X tamamen saçmalık. Series S alın geçin. 30 FPS konsolda gayet akıcı sayılabilecek bir değer.
Uzun uzun anlatmak istemiyorum "Neden Series X alınmasın?" diyenlere. Onlar şu videoyu izlerlerse anlarlar: HANGİSİ? Playstation 5 vs XBox Series vs Aynı Paraya PC - Bu Nesil İçin Tercih ve Tavsiyeler - YouTube
Can Sungur da nasıl bir üst düzey zekaya sahipse...
Oradaki PC 1080p’de 70 FPS alıyor, XSX 4K’da 60 alıyor yani 3 kat daha çok yüke giriyor. Ayrıca oradaki PC 1000 TL daha da pahalı, komediden ibaret bir video. 2060’ın 4K 60 verdiği bir adet AAA oyun göstersenize :D

Series S alıp ek depolama alayım desen Series X fiyatını geçer. Depolama açısından Series X daha iyi. Series S oyunlarının kırpılmış olması avantaj değil, dezavantaj.

Hocam sanırım Series X kullanıyorsunuz. Tam olarak Series X'i S yerine neden tercih etmeliyim konusunda yardımcı olabilir misiniz? Okuduğum kadarıyla Gamepass üzerindeki güncelleme almamış oyunlar Series X'i ve Series S'i zorlamıyor, hatta X kullanıcılarının görüntü kalitesinden ötürü pek de bu oyunlara yanaşmadığını okudum. Next gen update ile ciddi fark yaratan Microsoft'un kendi oyunları zaten Series S'te de yeterli çalışıyor gibi, AAA oyunları PS5'e alabilirim.Bu bakımdan sorun çıkaracak olan şey depolama gibi gözüküyor ama Xbox üzerinde sabit tutacağım bir oyun olmayacak gibi, belki sadece NBA olabilir.

Hocam sanırım Series X kullanıyorsunuz. Tam olarak Series X'i S yerine neden tercih etmeliyim konusunda yardımcı olabilir misiniz? Okuduğum kadarıyla Gamepass üzerindeki güncelleme almamış oyunlar Series X'i ve Series S'i zorlamıyor, hatta X kullanıcılarının görüntü kalitesinden ötürü pek de bu oyunlara yanaşmadığını okudum. Next gen update ile ciddi fark yaratan Microsoft'un kendi oyunları zaten Series S'te de yeterli çalışıyor gibi. Bu bakımdan sorun çıkaracak olan şey depolama gibi gözüküyor ama Xbox üzerinde sabit tutacağım bir oyun olmayacak gibi, belki sadece NBA olabilir.
İhtiyacınıza bağlı olarak değişir. 4K için Series X, 1080p için Series S öneririm.

Hocam Series X alın ve ileriye yatırım yapın. Emin olun PS5’e ihtiyaç bile duymazsınız. İllede istiyorsanız yeni fiyatlar ile birlikte bir tane de PS5 Dijital alırsınız ama varken imkanınız Xbox Series X alın derim.

Hocam Series X alın ve ileriye yatırım yapın. Emin olun PS5’e ihtiyaç bile duymazsınız. İllede istiyorsanız yeni fiyatlar ile birlikte bir tane de PS5 Dijital alırsınız ama varken imkanınız Xbox Series X alın derim.

Hocam PS4'ü kaçırdığım için Collection içindeki oyunlar ve PS4 için çıkmış olan çok fazla kaliteli oyun var benim için hali hazırda. Stok sorunu olmasa ve fiyatlar iyi şekilde güncellense şeytan doldurur bugün bile alırım gibi geliyor. Yoksa PS5'e yakın olmasam ya da PS4 neslindeki oyunları oynamış olsam hiç düşünmeden Series X alırdım dediğiniz gibi. En az 2-3 yıl PS5'e adam gibi 2 elin parmağını geçecek kadar oyun çıkmayacaktır zaten.

Fakat ileri yatırım konusunda kafamı karıştıran husus ise Microsoft tarafı. Geçen nesildeki gibi One S, One X gibi ara konsolların çıkma ihtimali bir handikap Xbox için. Yani bakınca PS özel oyunlar TLOU2 dahil PS4 Fat kasada gayet net şekilde oynandı, bu bakımdan PS5 alınca konsolun güncelleme istemeyeceğine emin olabiliyorum. Fakat AAA oyunları en kaliteli şekilde oynarım düşüncesiyle Series X tercih etsem 3-4 sene sonra konsol güncellenirse hatalı bir seçim yapmış olacağım için çok da ileri yatırım gözüyle bakamıyorum.

Hocam PS4'ü kaçırdığım için Collection içindeki oyunlar ve PS4 için çıkmış olan çok fazla kaliteli oyun var benim için hali hazırda. Stok sorunu olmasa ve fiyatlar iyi şekilde güncellense şeytan doldurur bugün bile alırım gibi geliyor. Yoksa PS5'e yakın olmasam ya da PS4 neslindeki oyunları oynamış olsam hiç düşünmeden Series X alırdım dediğiniz gibi. En az 2-3 yıl PS5'e adam gibi 2 elin parmağını geçecek kadar oyun çıkmayacaktır zaten.

Fakat ileri yatırım konusunda kafamı karıştıran husus ise Microsoft tarafı. Geçen nesildeki gibi One S, One X gibi ara konsolların çıkma ihtimali bir handikap Xbox için. Yani bakınca PS özel oyunlar TLOU2 dahil PS4 Fat kasada gayet net şekilde oynandı, bu bakımdan PS5 alınca konsolun güncelleme istemeyeceğine emin olabiliyorum. Fakat AAA oyunları en kaliteli şekilde oynarım düşüncesiyle Series X tercih etsem 3-4 sene sonra konsol güncellenirse hatalı bir seçim yapmış olacağım için çok da ileri yatırım gözüyle bakamıyorum.
Geçen nesilde PS4 Pro da çıktı. Ve normal Xbox One’da bile bugünün oyunları oynanıyor.
Bilgi vermek için söyleyeyim Series X, PS5’den %18 daha güçlü.

Series X’i yurt dışından alın. Emin olun uzun yıllarca 4K 60 FPS oyun deneyimi sunacaktır. Baktınız sıkıldınız. PS5 kullanan biri ile takas edersiniz ve PS oyunlarını deneyimlersiniz. Bu nesil konsolların son nesli olacak. Varken imkanınız 4000-4500 ₺ gibi bir fiyata Series X alın ve Gamepass ile yolunuza bakın. Series S önermeme sebebim ise ilerleyen zamanlarda 30 FPS’ye düşme olasılığının çok daha yüksek olması.

Geçen nesilde PS4 Pro da çıktı. Ve normal Xbox One’da bile bugünün oyunları oynanıyor.
Bilgi vermek için söyleyeyim Series X, PS5’den %18 daha güçlü.

Tam olarak bu nedenle kafa karıştırıyor zaten hocam. Series X her ne kadar şu anki çoklu platform oyunlarında PS5'e karşı gücünü gösterememiş olsa da daha güçlü. Yani Series X alırsam PS5'i sadece exc. oyunlar için alıp, ana platformu Xbox yapmış olacağım. Fakat orta vadede XSX Pro çıkarsa Series X benim için vaat ettiği en güçlü konsol özelliğini kaybedecek, PS5 ise exc. oyunlarını tam optimize şekilde oynatmaya devam edecek. Hal böyleyken Series X ile PS5 arasındaki performans farkının ve ana platformu Xbox yapmanın pratikte bir önemi kalmıyor benim için, çoklu platform AAA oyunlar Series X'te olduğu kadar PS5'te de oynanabilir olacaktır. Bu nedenle çok da uzun vadeli yatırım gözüyle bakamıyorum.

Yine de yeni vergi düzenlemeli fiyatları bekleyip karar vermek en doğrusu gibi şimdilik.

Tam olarak bu nedenle kafa karıştırıyor zaten hocam. Series X her ne kadar şu anki çoklu platform oyunlarında PS5'e karşı gücünü gösterememiş olsa da daha güçlü. Yani Series X alırsam PS5'i sadece exc. oyunlar için alıp, ana platformu Xbox yapmış olacağım. Fakat orta vadede XSX Pro çıkarsa Series X benim için vaat ettiği en güçlü konsol özelliğini kaybedecek, PS5 ise exc. oyunlarını tam optimize şekilde oynatmaya devam edecek. Hal böyleyken Series X ile PS5 arasındaki performans farkının ve ana platformu Xbox yapmanın pratikte bir önemi kalmıyor benim için, çoklu platform AAA oyunlar Series X'te olduğu kadar PS5'te de oynanabilir olacaktır. Bu nedenle çok da uzun vadeli yatırım gözüyle bakamıyorum.

Yine de yeni vergi düzenlemeli fiyatları bekleyip karar vermek en doğrusu gibi şimdilik.
Ayrıca bende aynı şekilde yurt dışından konsol aldırtacağım ve bir sürü konum var. Şunu söylemek istiyorum ki Microsoft konsolların nereden alırsanız alın garantisi varken Sony konsollarda yok. Bu beni Playstation 5’ten caydıran bir etmen oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı