Xbox Series X Pro çıkar mı?

Tutkuu

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Çikolatalı Süt İçme
Yukarıda belirttiğim gibi sizce çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
PS5 Pro çıkacağını düşünüyorum, buna yanıt olarak çıkar muhtemelen. Ancak daha en az 2 senesi var. Mevcut yeni nesil konsolların gücünü kanıtlayabileceği bir oyun henüz çıkmadı. Yeni neslin gücünü sınırlarına kadar zorlayacak projeler gelirse, illa ki çıkar.

Çıkması için bir sebep yok. Konsol güncel AAA kalitesinde oyunları 4K60 olarak oynatabiliyor bazı oyunlarda 4K30 oluyor RT açık olduğu zaman. Konsollar zaten çıktıkları nesil boyunca oyunları oynatması için tasarlanıyor ve optimizasyona çok önem veriliyor. Mesela 2013-2014 gibi PlayStation 4 parasına toplanılan bir bilgisayar şimdi RDR2 gibi oyunları oynatabilir mi ? Oynatamaz kısacası. Ama PS4 halen stabil FPS değerleri ile oynatıyor böyle oyunları. Series X ise neslin en güçlü konsolu. Yapımcıları oyun yaparken düşündürecek bir donanıma sahip değil yapımcıların bu konuda düşünmelerine gerek yok zaten. Konsolun donanımı ve mimarisi harika. Series X'in bir üst modeli çıkar ama PS4 Pro ile PS4 arasında ki bir fark gibi olmaz diye düşünüyorum çünkü sınırlarını zorlayacak bir oyun çıkmadı daha.

PS5 slimin çıkacağından eminim ama bence yeni bir Xbox çıkmayacak. Zaten küçük bir cihaz ve PS5'den daha güçlü bir cihaz. Yani daha güçlü Xbox için bir sebep yok.

2025'de neslin sona ereceğini düşünürsek ben 2022 diyorum.

Bulut sistemler bangır bangır geliyor. Gelmeden önce sağabildikleri kadar para sağacaklar.

2025'de neslin sona ereceğini düşünürsek ben 2022 diyorum.

Bulut sistemler bangır bangır geliyor. Gelmeden önce sağabildikleri kadar para sağacaklar.

Hocam bu nesil olayı tam olarak nasıl işliyor? Bir 7 yılda, bir 5 yılda bitiyor bazen.

Eğer gerçekten konsolun sınırlarını zorlayacak, teknolojik anlamda geride bırakacak gelişmeler olursa mümkün.

Durun daha hocam. Zaten konsollar 4K 60 FPS oynatıyor. Daha Xbox Series için bir exclusive oyunu çıkmadı. O nedenle duyurulması, 2022 veya 2023 yılı, çıkması ise 2024 veya 2025'İ alır.

Yeni konular

Geri
Yukarı