Xeon E5450 için 100 TL soğutucu öneirsi

Bertolacci

Hectopat
Yer
Istanbul
Foxconn G41-MXE anakarta Xeon E5450 takacağım. Maksimum 100 TL'ye kadar soğutucu önerir misiniz anakartım ile uyumlu? OC yapmayacağım.

250W PSU mevcut ve R7 240 ekran kartı takılı. Güç sıkıntısı olacak mıdır?

BIOS'u modlayacağım, islemciyi taktiktan önce mi sonra mı modlamam gerek?

Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 1 (1).PNG
    1 (1).PNG
    19,3 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi takarsın eğer aşırı bir ısınma sorunu olmazsa modlama gerek yok öyle kullanabilirsin ama aşırı ısınırsa modlama gerek ilk tak işlemciyi test et sonra gerekiyorsa modlsrsın.

Foxconn G41-MXE anakarta Xeon E5450 takacağım. Maksimum 100 TL'ye kadar soğutucu önerir misiniz anakartım ile uyumlu? OC yapmayacağım.

250W PSU mevcut ve R7 240 ekran kartı takılı. Güç sıkıntısı olacak mıdır?

BIOS'u modlayacağım, islemciyi taktiktan önce mi sonra mı modlamam gerek?

Teşekkürler.

İşlemciyi taktıktan sonra hiç oyun oynadın mı güç kaynağın yetti mi? Ben E5450+RX 550 350 Watt ile oyunlarda çökme yaşadım ve PC'yi restart atmaktan başka çarem kalmadı. Uzun süre oynadın mı yarım saat gibi.

İşlemciyi taktıktan sonra hiç oyun oynadın mı güç kaynağın yetti mi? Ben E5450+RX 550 350 Watt ile oyunlarda çökme yaşadım ve PC'yi restart atmaktan başka çarem kalmadı. Uzun süre oynadın mı yarım saat gibi.
Hayır sadece ısı değerlerine bakmak için LoL ve Gta 4 ü açtim ikisindede 97 derece sabitti 10 dk olmadan kapadım oyunları.

Hayır sadece sıcaklık değerlerine bakmak için LoL ve GTA 4'ü açtım ikisinde de 97 derece sabitti 10 dk olmadan kapadım oyunları.

Bence sen bir yarım saat oyna bence güç kaynağın yetmeyecek. Ben bugün E5450 aldım. RX 550 ile PES 21 de 25 dakika içinde sistem dondu görünti gitti ve reset atmak zorunda kaldım. Deneyimlerini paylaşırsan sevinirim. Bende çünkü 350 Watt var delireceğim.

Bence sen bir yarım saat oyna bence güç kaynağın yetmeyecek. Ben bugün E5450 aldım. RX 550 ile PES 21 de 25 dakika içinde sistem dondu görünti gitti ve reset atmak zorunda kaldım. Deneyimlerini paylaşırsan sevinirim. Bende çünkü 350 Watt var delireceğim.
20 dakika önce bilgisayar cok isindigi icin eski islemcimi takip sogutucunun ne kadar iyi olduguna bakicaktim fakat eski islemcim ile açilmadi bilgisayar. E5450 yi tekrar takip actigimda açilmadi kasanin işigi yanip söndü. Isidan dolayi açilmadigini dusunuyorum. Sizce psu yuzunden midir

20 dakika önce bilgisayar cok isindigi için eski işlemcimi takip sogutucunun ne kadar iyi olduguna bakacaktim fakat eski islemcim ile açilmadi bilgisayar. E5450'yi tekrar takip actigimda açilmadi kasanin işigi yanip söndü. Isidan dolayi açilmadigini dusunuyorum. Sizce PSU yuzunden midir?

E5450 taktıktan sonra BIOS modladın mı? Modladıysan eski işlemcini tanımaz.

Geri
Yukarı