XFX RX 6600 ekran kartı 70 derece oluyor

turkishblackman

Hectopat
Herkese merhaba. XFX RX 6600 8 GB çift fanlı ekran kartına sahibim. Kartı 2.el aldım (15 ay garantisi vardı) yaklaşık 6 ay önce. Alırken tüm testleri yaptım tam yükte 15 dk 60 dereceyi geçmedi. Kendim de bugüne kadar 60-62 derece bandında kullandım ve gayet memnundum. Bugün sebebini anlayamadım fakat kart 70 derecelere yükselmeye başladı. Fan hızları otomatikte, değiştirmedim. Driverlar güncel. Afterburner güncel. Anlam veremedim. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir? Teşekkürler.

Herkese merhaba. XFX RX 6600 8 GB çift fanlı ekran kartına sahibim. Kartı 2.el aldım (15 ay garantisi vardı) yaklaşık 6 ay önce. Alırken tüm testleri yaptım tam yükte 15 dk 60 dereceyi geçmedi. Kendim de bugüne kadar 60-62 derece bandında kullandım ve gayet memnundum. Bugün sebebini anlayamadım fakat kart 70 derecelere yükselmeye başladı. Fan hızları otomatikte, değiştirmedim. Driverlar güncel. Afterburner güncel. Anlam veremedim. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir? Teşekkürler.

Neden Afterburner AMD'nin kendi uygulamasını kullan bence. 60 derece de çalışırken kuıllanılan fan ayarları değişmiş olabilir.

fan hızları da otomatikte %41 civarlarında gerçi. belki driver güncellemesi sonrasi oto fan hizi değişmiştir. driverlarin buna etkisi var mi yoksa biosta bi kere kayitli mi o otomatik fan hizlari? belki de onceden 41 degil 60 larda dönüyordu hız bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı