Xiaomi BHR4269GL alınır mı?

Bütçe
10.000

4X3S D3NIED

Hectopat
Makaleler
3
Bu monitör nasıldır? HDR özelliği yok bu bir eksi mi? 4090 ile kullanılacak, daha çok simülasyon yarışları için kullanacağımdan ekranı ne kadar büyük olursa o kadar iyi olacaktır. Bütçe 10.000 civarına kadar esneyebilir.

Dell 32″ G3223Q 4k 1 ms UHD FreeSync IPS 14390 tl
Gigabyte M34WQ 34 3440x1440 144Hz 1ms HDMI DP Type-C HDR 400 IPS 12300 tl
Gigabyte M28U 28 3840x2160 144Hz 1ms HDMI DP Type-C HDR 400 IPS 13800 tl

Bütçenizi biraz daha zorlayıp 4k monitör almanız sizin için daha iyi olacaktır. Elinizde rtx 4090 gibi çok güçlü bir kart var. 4k oyunculuk için biçilmiş kaftan. Yerinizde olsam 4k bir ekran almaya çalışırdım. Bu monitörler güzel fakat bütçenizi aşıyor. Belki arkadaşlar güzel bütçeniz dahilinde güzel monitörler önerirler.

Bana sorarsan VA panel monitöre yeltenme. Smearing oluyor yarış oyunlarında ve hoşnut bir görüntü olmuyor.
Alışıksan bu duruma lafım yok. Monitör işini görür. Çok uçuk kaçık model değil. Buna benzer ultrawide çok monitör var.

Benim önerim Dell G3223D Monitör bu olur.

Bana sorarsan VA panel monitöre yeltenme. Smearing oluyor yarış oyunlarında ve hoşnut bir görüntü olmuyor.
Alışıksan bu duruma lafım yok. Monitör işini görür. Çok uçuk kaçık model değil. Buna benzer ultrawide çok monitör var.

Benim önerim Dell G3223D Monitör bu olur.
Hocam 4K alıp almama konusunda kararsızım. Şimdiki oyunlar 4K'da 4090'la gayet uyumlu yüksek FPS veriyor ancak ilerideki oyunlar aynı performansı verir mi emin değilim. Sistemi yaklaşık 7-8 yıl kadar kullanmayı düşünüyorum. Almışken tek seferde alıp bir daha ikinci el al sat yapmamak için olabilecek en üst parçaları toplamaya çalışıyorum. İşlemci de 7900X olacak bu arada. Bir de ileride VR'a geçmeyi planlıyorum bu yüzden monitöre de çok bütçe ayırmak istemiyorum. Amacım tamamen ekranın büyük olması olacak. Sistemde yarışa ek olarak edit ve CAD programları kullanacağım bu yüzden ekran büyüklüğü konusunda kararsızım. Eğer 16:9 alırsam ileride 2. monitör de alabilirim çünkü ekran ayırma işlevleri işime yarayacak. Eğer 21:9 alırsam işimi görür mü bu konuda? Bir de smearing problemi VA panellerin genelinde var mı?

Hocam 4K alıp almama konusunda kararsızım. Şimdiki oyunlar 4K'da 4090'la gayet uyumlu yüksek FPS veriyor ancak ilerideki oyunlar aynı performansı verir mi emin değilim. Sistemi yaklaşık 7-8 yıl kadar kullanmayı düşünüyorum. Almışken tek seferde alıp bir daha ikinci el al sat yapmamak için olabilecek en üst parçaları toplamaya çalışıyorum. İşlemci de 7900X olacak bu arada. Bir de ileride VR'a geçmeyi planlıyorum bu yüzden monitöre de çok bütçe ayırmak istemiyorum. Amacım tamamen ekranın büyük olması olacak. Sistemde yarışa ek olarak edit ve CAD programları kullanacağım bu yüzden ekran büyüklüğü konusunda kararsızım. Eğer 16:9 alırsam ileride 2. monitör de alabilirim çünkü ekran ayırma işlevleri işime yarayacak. Eğer 21:9 alırsam işimi görür mü bu konuda? Bir de smearing problemi VA panellerin genelinde var mı?

Performans ve zaman meselesi birbiriyle örtüşmeyen ama çakışan bir konu. Güçlü sistemde kolay kolay yakın tarihte performans kaybı yaşamazsın.
En kötü 2K/144Hz bir monitör şart sizin için.
Grafik tasarım için önerdiğim bir monitör var.
Boyut, renk, işlevsellik olarak perfect bir monitör. Fakat tuzlu.
Grafik tasarımcılar VA panel tercihinde bulunuyorlar.
Baskın siyahlar ve yüksek konstrat için tercih sebebi oluyor.
Ben mantıklı bulmuyorum. Eğer işin içinde özgün kullanım ve oyun giriyorsa VA panel pişmanlık oluyor. Black smearing/smearing göz yoran bir sorun. Çoğunda da var.
IPS monitöre odaklanman doğru olacaktır.
Yine de seçim senin.

Geri
Yukarı