Xiaomi MDY-11-ez şarj aleti tam performansta çalışmıyor

SualpSener

Hectopat
Daha fazla  
Selam, Xiaomi MDY-11-ez şarj aletiyle Nothing Phone (1) telefonumu şarj etmeye çalışıyordum. 33W destekliyor telefon, şarj alet de 33W ama hem Electron hem de Accubattery uygulamasında cihaz 10W ile şarj oluyor gözüküyor ve normalde insanların telefonunun şarj olduğu süreden daha yavaş şarj ediyorum telefonumu. Burada şarj aleti replica olabilir dediler, yabancı forumlarda da qc 4.0 ve pd 3.0 destekli şarj aleti al dediler. Ben de aldım, yanına Type-C to Type-C kablo da aldım fakat sonuç aynı, cihaz 10W ile şarj oluyor. Sorun nedir sizce?

Yeni aldığım şarj cihazı: Xiaomi Type C + Type A 33W Şarj Adaptörü
Yeni aldığım Type-C to Type-C kablo: Ugreen Type-C to Type-C Hızlı Şarj ve Data Kablosu, 1.5 Metre, Beyaz : Amazon.com.tr: Bilgisayar
Ayrıca yeni şarj aletiyle MDY-11-ez'in kablosunu ve şu kabloyu da kullanmayı denedim (sonuç aynı): https://www.amazon.com.tr/dp/B014XGBHVC

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun çözüldü mü?
Evet, çözüldü.

Accubattery ve electron ölçüm için uygun değilmiş çünkü telefonun ekranı açıkken şarj hızı düşüyor. Telefonu şarja bıraktm ve yeni cihaz + kablo ile %30'dan 80'e 27dk'da geldi. Paylaşılan testlerdeki sürelere yakın bir değer. Mdy-11-ez de yakın sürede, biraz daha gerisinde ama. Sonuç olarak telefonu kullanmadan şarj etmek tam performansta şarj etmek için yeterliymiş.

Orijinal xiaomi 33w adaptör ve kablosu cihazımı dakikalar içerisinde tamamen şarj ediyor ama uygulamada 8W gösteriyor. Hayır asla o uygulamalara güvenmeyeceğim. 8W'ın cihazımı 2 saatte şarj etmesi bile imkansız 5000 mAh söz konusu ki cihazım 1 saatten az bir süre de tamamen şarj oluyor.

Orijinal xiaomi 33w adaptör ve kablosu cihazımı dakikalar içerisinde tamamen şarj ediyor ama uygulamada 8W gösteriyor. Hayır asla o uygulamalara güvenmeyeceğim. 8W'ın cihazımı 2 saatte şarj etmesi bile imkansız 5000 mAh söz konusu ki cihazım 1 saatten az bir süre de tamamen şarj oluyor.
Ha bir de cihazın kendisi 33W olduğunu algılıyor ve 33W animasyonu gösteriyor ama gel gelelim uygulamaya göre 8W :D?

Geri
Yukarı