Xiaomi Mi Max 2 Navigasyon tuşları düzgün çalışmıyor

Enigma03

Centipat
Daha fazla  
Merhaba Technopat okur ve yazarları, iyi günler dilerim. Benim telefonumda kronik olarak bir ekran sorunu vardı. Arada sırada ekran kendi kendine basıyor veya ben bir yere bastığımda başka bir yer algılıyordu. Bu sorun Çakmak magnetosuyla birkaç kez elektrik verince düzeliyordu. Fakat şu anda ekran sorunsuz şekilde çalışıyorken ekranın altındaki fiziki olmayan ama ekrana da dahil olmayan navigasyon tuşları çalışmıyor. Çalışmıyor derken doğru çalışmıyor.

Örneğin Home tuşuna bastığımda, ekranda Home tuşunun hemen üzerindeki yere tıklamışım gibi algılıyor. Menü ve geri tuşları da aynı bu şekilde tıkladığım yeri algılamıyor yani. Ekranda da bu oluyordu mesela klavyede boşluğa tıklayınca n harfine tıklamışım gibi n yazıyordu ama bu sorun çakmak magnetosuyla çözülüyordu dediğim gibi. Fakat navigasyon tuşlarını bu yöntemle çözemedim nedense.

Hiç çalışmıyor olsa değişmesi lazım diyeceğim fakat algılaması yanlış sadece. Umarım anlatabilmişimdir ve umarım yardımcı olabilirsiniz. Hepinize keyifli hafta sonları dilerim.

Geri
Yukarı