Xiaomi Mi Wi-Fi Range Axtender AC1200 IP dağıtır mı?

Sefaburhan55

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, çalıştığım kurumda bazı bilgisayarlar mevcut IP bloğumuzdan farklı IP almaya başladı. Normal IP 10.2.. iken 192.168.51.35 gibi bir IP cikti ortaya. Sistemci arkadaşlar Switch'e girip bu IP'yi veren cihazın portuna erişti ve cihazı buldular. Cihaz Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender AC1200. Bu cihaz basit bir sinyal güçlendirici değil midir? Bu şekilde farklı IP dağıtabilir mi? Bende evimde bu cihazın küçük Pro olan modelini kullanıyorum ama boyle bir sorun yaşamadım cevaplarınızı rica ediyorum iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, çalıştığım kurumda bazı bilgisayarlar mevcut IP bloğumuzdan farklı IP almaya başladı. Normal IP 10.2.. iken 192.168.51.35 gibi bir IP cikti ortaya. Sistemci arkadaşlar Switch'e girip bu IP'yi veren cihazın portuna erişti ve cihazı buldular. Cihaz Xiaomi Mi Wi-Fi Range Extender AC1200. Bu cihaz basit bir sinyal güçlendirici değil midir? Bu şekilde farklı IP dağıtabilir mi? Bende evimde bu cihazın küçük Pro olan modelini kullanıyorum ama boyle bir sorun yaşamadım cevaplarınızı rica ediyorum iyi günler.

Menzil genişletici de bağlanan birden farklı cihaza farklı lokal IP verecek elbette, yoksa nasıl birden farklı cihaz onun üzerinden internete çıkabilir yanlış mı düşünüyorum? Bu mecburen olması gereken bir durum değil mi?

Ve modemlerdeki gibi menzil genişleticilerin verdikleri IP ler 192.. bloğundan oluyor doğal olarak.

Hocam IP si değişen cihazlarin hepsi mi wifi ye bağlı cihazlar degil direk switch e bağli cihazlarinda IP leri degisti. Birde benim evdeki cihaz modemin verdigi blok tan veriyor IP yi. Turksat kablonet kullaniyorum 192.168.0.1 ağ gecidi. Mi wifi de bu bloktan veriyor evde.

Yeni konular

Geri
Yukarı