Çözüldü Xiaomi Redmi Note 9 kasasından ses geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

XEfe.Bey

Hectopat
Makaleler
2
Cep telefonum Redmi Note 9. telefonu temizlerken fark ettim, parmak izi okuyucusunun alt tarafına dokununca çok hafif bir "çıt çıt" sesler geliyor. Telefonun her tarafına bastırdım öyle bir ses gelmiyor ama parmak izi okuyucusunun altındaki alana parmağım ile bastırınca "çıt" sesleri geliyor. Forumda bu telefonu kullanan üyelerinde cihazlarında o sesten geliyor mu yoksa benim telefonda mı bir sorun var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@XEfe.Bey Çakmak gibi saçmalıklara bulaşma. Benim Note 10s modelinde boşluk var bu bilerek bağlantı kabloları için yapılmış bir boşluk. Bak mesela arka kapakta bağlantı kısmı var. Bu yüzden önemli bir mesele değil diyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
A52 ile ilgili bir durum da söz konusu değil ayrıca.

Cep telefonum Redmi Note 9. telefonu temizlerken fark ettim, parmak izi okuyucusunun alt tarafına dokununca çok hafif bir "çıt çıt" sesler geliyor. Telefonun her tarafına bastırdım öyle bir ses gelmiyor ama parmak izi okuyucusunun altındaki alana parmağım ile bastırınca "çıt" sesleri geliyor. Forumda bu telefonu kullanan üyelerinde cihazlarında o sesten geliyor mu yoksa benim telefonda mı bir sorun var?

Hocam selam. Telefon kaç yaşında? Eskiyse belki yapışkanı ayrılmış olabilir, Mi 8 cihazımın kenarları açılıyor. Cihaz yeniyse diğer arkadaşlar sağ olsun bilgilendirecektir.

Çakmak ile ısıtmayın, sonuçta bu cihazın içinde bir pil var.

Büyük ihtimalle parmak izi okuyucusunun yapışkanı yüzünden bu durumu yaşıyorsunuz. Çakmakla ısıtılınca da yapışkan eriyip tekrardan tutuyor olması olası. Çok bekletmeden yapmayı deneyebilirsiniz ama ısıttıktan sonra hemen dokunmayın biraz beklesin.

Çakman ile ısıtın düzeliyor diyenin sağlığı yerinde mi onu kontrol etmek lazım ilk, kasanın içinde bir boşluk ya da kırılan bir yer oraya basınca da ses geliyordur büyük ihtimal.

Note 9 akrabamda var evde değilim. Yarın kontrol ederim onda da bu var mı diye. Düzeltebileceğin bir sorun olarak görmüyorum.
Sağ olasın abi. Bu arada telefonum bu, alalı daha çok olmadı. Belki alındığından beri 2 kere hafif düşürmüştür. Dün telefonu temizlerken fakrettim, kasasında işaretlediğim bölgeye bastırınca hafif "Çıt Çıt" sesleri geliyor. Nedeni ne anlamadım, moralim bozuldu. Başka bir yerden o ses gelmiyor. Telefoncuya göstereyim mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-05-04-15-58-12-428_com.whatsapp~2.jpg
    Screenshot_2022-05-04-15-58-12-428_com.whatsapp~2.jpg
    36,1 KB · Görüntüleme: 77
Sağ olasın abi. Bu arada telefonum bu, alalı daha çok olmadı. Belki alındığından beri 2 kere hafif düşürmüştür. Dün telefonu temizlerken fakrettim, kasasında işaretlediğim bölgeye bastırınca hafif "çıt çıt" sesleri geliyor. Nedeni ne anlamadım, moralim bozuldu. Başka bir yerden o ses gelmiyor. Telefoncuya göstereyim mi?

Benim de telefonum Note 9 şimdi işaretlediğiniz yere bastırdım çok küçük çıt sesi geldi.

Geri
Yukarı