Xiaomi telefonum kaçak mı?

IMEI repair için root gereklidir. Yani ben öyle biliyorum. Yakınımın kaçak telefonu var, IMEI sonrası root silindiği için root istanbulkaet uygulaması kullanamıyordu. Diğerlerinde haklısın. IMEI'nin değişmesi kaçak olduğu anlamına gelmez ama genelde kaçak olur. Kalıcı olur derken ne demek istediniz anlamadım. Özel durumlarda IMEI gitmez mi?

Hayır gitmiyor. Root ile atılan IMEI var dogru ama dediklerimde root kalıcığılı yok.
Meta moddan modem dosyasını r/o sistemden çekip cihaz meta moda alıp rahatça atıyorsun. Burada zorluk cihazı meta moda almak, epey ugraştırıcı olabiliyor, hiç uğraştırmayada biliyor.

Qcom içinse root atıp cihazı ADB ile diag moda alıyorsun, qnc çekip IMEI düzenlemesi yapıyorsun en son qnc yi tekrar cihaza yazdırıp kullanıyorsun. İstersen root kaldır istersen ROM at gitmiyor.

IMEI atılması demek root olması demek değildir ve kacak olduğu anlamınada gelmez.

MTK Meta ve Qcom diag imesi root gerektirmez ve kalıcıdır. Ayrıc IMEI loss sorununda da IMEI atıldığı için kaçak olup olmadığı bilinmez.

IMEI loss durumunda repair atarken Nokia cihazın IMEI kodunu yazamazsın. Cihaz kaçak.

IMEI loss durumunda orijinal IMEI'yi yedekleyip yedeklemediğini bilemezsin. IMEI farklı olup olmaması ile kaçak olup olduğu anlayamazsın. MEID, SN gibi diğer şeylere bakmak daha doğru.

IMEI telefonun kutusunda ve farklı yerlerde yazıyor ancak bulamasan bile farklı bir telefonun IMEI adresini yazdığın anda kaçak IMEI oluyor. Yapılan yasa dışı bir işlem. IMEI repair ve IMEI clone farklı şeyler.

IMEI telefonun kutusunda ve farklı yerlerde yazıyor ancak bulamasan bile farklı bir telefonun IMEI adresini yazdığın anda kaçak IMEI oluyor. Yapılan yasa dışı bir işlem. IMEI repair ve IMEI clone farklı şeyler.

Belki kaçak IMEI olabilir ama kaçak telefon olmuyor o zaman. Bildiğim kadarıyla telefonları yasa dışı yollarla getiriyorlar.

IMEI repair için root gereklidir. Yani ben öyle biliyorum. Yakınımın kaçak telefonu var, IMEI sonrası root silindiği için root istanbulkaet uygulaması kullanamıyordu.
Root kurduğunuz zaman herhangi bir işlem sonrası silinmesine gerek yok, Magisk üzerinden uyarı veren uygulama sorunları halledilebiliyor. Bilginiz olsun.

Root kurduğunuz zaman herhangi bir işlem sonrası silinmesine gerek yok, Magisk üzerinden uyarı veren uygulama sorunları halledilebiliyor. Bilginiz olsun.

Magisk silinmiş. Yani sağlıksız silinmiş. Muhtemelen programın içinden silmek yerine uygulamaya basılı tutup kaldıra basmış. O yüzden olabilir.

Geri
Yukarı