Xiaomi X3 Pro şarj almıyor

strheberga

Hectopat
X3 Pro telefonum var bugün sarjdayken birden şarj almamaya başladı. Tesadüfen ekranin en alt kismini bayağı bastırınca şarj aliyor. Sizce ne olmuştur? Ana menü tuşunun olduğunu yeri bastırınca şarj alıyor.

Şarj soketinde temassızlık mı var acaba? Ya da içine flaş tutup baksanıza toz dolmuş olabilir. Öyleyse bi iğne tarzı ince bir şeyle içini temizlemenizi öneririm.

Tozu temizledim toz vesaire yok. Şöyle düşünün telefonun geri ana menü ve pencere tuşlarının olduğu bölgeyi bastırınca sarj alıyor sanirim temasizlik var.

Tozu temizledim toz vesaire yok. Şöyle düşünün telefonun geri ana menü ve pencere tuşlarının olduğu bölgeyi bastırınca sarj alıyor sanirim temasizlik var.
İçine sıvı vb. bir şeyin sızmış olma ihtimali var mı hatırlıyor musunuz? Veyahut da darbe mi aldı telefonunuz?

Eğer temazsızlık olduğunu düşünüyorsanız bilindik bir telefoncuya götürüp yaptırın derim. Onlarda bu tarz parçalar bulunuyor şarj soketini değiştirirler. Benim de eski telefonuma sıvı temas etmesi üzerine şarj olmamaya başlamıştı. Bu şekilde halletmiştim. Bir saat içinde yaptırmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı