Xigmatek Talon kasaya sıvı soğutma tavsiyesi

zagzirus

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kasam aşağıdaki linkte, Arctic Liquid Freezer II düşünüyorum. 240'lık olanı uyar mı uymaz mı, neresini ölçmek lazım? Soğutma konusunda acemiyim biraz. Kasayı değiştir diyen arkada D'ta olmuştu, bir ara alacağım, soğutucu uzun seneler beni götürsün istiyorum. OC yapılmayacak ancak üst seviye işlemci takabilirim. Şu an 5600 takılı, RTX 3080 ile maksimum hava soğutma 72 dereceyi gördüm. 60 civarı olsun istiyorum keza bu işlemci 65 W TDP.

Sıvı soğutma desteği olduğunu sanmıyorum ama bir kontrol edelim. Bir de 5600 için hiç sıvı soğutmaya gerek yok kasana sığarsa kaliteli bir hava soğutma 55 derecenin altında rahat tutar.

Kasanın 154mm hava soğutma desteklediğinden emin olmamız lazım yoksa sığmaz.

Evet KASAN 180 mm'ye kadar hava soğutma destekliyor. Attığım soğutucuyu uyuyor dediğim gibi. Bence sıvı soğutmayla uğraşmadan bunu al geç.

Kasanın üst tarafı 240 mm sıvı soğutma destekliyormuş yani çok istiyorsan ve bütçen yetiyorsa galahad 240mm fazlasıyla yeter. Arctic radyatörü sığar mı hiçbir fikrim yok ama sıvı soğutma gereksiz masraf olur bence.

bunu kullanıyorum şuan.

Fsp Windale 6​

Evet KASAN 180 mm'ye kadar hava soğutma destekliyor. Attığım soğutucuyu uyuyor dediğim gibi. Bence sıvı soğutmayla uğraşmadan bunu al geç.

Kasanın üst tarafı 240 mm sıvı soğutma destekliyormuş yani çok istiyorsan ve bütçen yetiyorsa galahad 240mm fazlasıyla yeter. Arctic radyatörü sığar mı hiçbir fikrim yok ama sıvı soğutma gereksiz masraf olur bence.

lian li mi arctic mi hocam daha iyidir? Yada ilerde komple kasayı değiştirip 3 fanlılara mı geçsem bilemedim.

Kardeşim mevcut işlemcin için hava soğutmalar bile 55 derece altında tutabiliyorken neden 360 mm almayı düşünesin? Diyorum ki 240 bile fazla ve gereksiz masraf olur.

Galahad ve Arctic yakın performanstalar. Arctic kalınlıklıktan dolayı sığmama ihtimali olduğundan dolayı galahad alınabilir. Eğer seninle aynı kasaya sahip birinin daha önce Arctic taktığından eminsen ya da risk almak istiyorsan Arctic deneyebilirsin. Kaldı ki bence sıvı soğutma alma.

Bu arada 72 derece gayet iyi sıcaklık. Yani extra soğutucu almanı gerektirecek bir durum da yok.

Kardeşim mevcut işlemcin için hava soğutmalar bile 55 derece altında tutabiliyorken neden 360 mm almayı düşünesin? Diyorum ki 240 bile fazla ve gereksiz masraf olur.

Galahad ve Arctic yakın performanstalar. Arctic kalınlıklıktan dolayı sığmama ihtimali olduğundan dolayı galahad alınabilir. Eğer seninle aynı kasaya sahip birinin daha önce Arctic taktığından eminsen ya da risk almak istiyorsan Arctic deneyebilirsin. Kaldı ki bence sıvı soğutma alma.

Bu arada 72 derece gayet iyi sıcaklık. Yani extra soğutucu almanı gerektirecek bir durum da yok.

İşte bazı insanlar direk görmezden geliyor mantıklı girdileri.

Aslında mevcut soğutucusu da kötü değil 72'nin daha altında tutabilir sanki. Kasayı hiç bilmiyorum belki hava akışı kötü olabilir.

Kasanın yan ve ön kapağını açıp bir test et kaç derece olacak ya da kasa kaç derece arttırıyor sıcaklığı bir dene.

İşte bazı insanlar direk görmezden geliyor mantıklı girdileri.
Yok hocam her görüşü dikkate alıyorum. Şuan evet belki sadece macunu değiştirip yola devam edebilirim. Benim düşüncem ileriye dönük biraz bilgi sahibi olmak uygun ürünler yakaladığımda da almak. 5600 değilde 13700 olarak düşünebilirsiniz. Yani en azından ben öyle bakıyorum olaylara.

Yok hocam her görüşü dikkate alıyorum. Şu an evet belki sadece macunu değiştirip yola devam edebilirim. Benim düşüncem ileriye dönük biraz bilgi sahibi olmak uygun ürünler yakaladığımda da almak. 5600 değil de 13700 olarak düşünebilirsiniz. Yani en azından ben öyle bakıyorum olaylara.

Yine nocturna. Sıvı soğutma saf gürültüden başka bir şey değil işlemci için. Tamamen pazarlama oyunu. Ben attım bilgisayardan sıvıyı, havaya geçtim. Beynim dinlendi.

Geri
Yukarı