XMP1 ve XMP2 açınca görüntü alamamak

TheLosT

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
Rog B76A
İşlemci
İ9 13900k
Arkadaşlar merhaba, aylarca süren bir saçmalıkla uğraşıyorum RAM frekanslarını yükselttiğim de ekran alamıyorum. Önceden alıyordum Windows güncellemesi BIOS güncellemesi hepsi güncel. Yarın BIOS pilini değişeceğim ne kadar faydası olur bilemem. Bir de PC de takılırken birden ekran gidip geliyor saçma sapan donuyor. Ekran kartım da ROG 4070 Ti. BF2042 gibi bir oyunda hiç sorun olmuyor sadece masaüstü işlemlerim de Google Chrome de falan donuyor, üstüne sürekli olarak da hay aksi hatası alıyorum sürekli olarak ama ekranımı DisplayPort ile bağlıyorum. Monster A32 Curved monitör kullanıyorum, RAM ise Corsair dominator 4x8 GB white 32 GB modelini kullanıyorum. Önceden saat gibi çalışıyordu birden bir saçmalamaya başladı sonra devamı geldi ve gerçekten düzelir diye format atmaktan gına geldi ama gerçekten çözüm değil. Anakartım zaten 5333 MHz'yi destekliyor. Benim bellekler en fazla 4000 MHz DDR4 ve araştırmalarımın sonucunda kesin bir bilgiye ulaşamadım. Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Formatı yeni attım yine aynı sonuç aldım biraz kullanım süresince sizlere gerekli dosyayı atacağım sadece 1 adet var DMP dosyası bu akşam kullanım sonucu sizlere ileteceğim.

Minidump ve Memory dpm iki farklı yolu da sizlerle paylaştım.

Aldığım mevcut hatalar ekte bulunmaktadır.

Formatı yeni attım yine aynı sonuç aldım biraz kullanım süresince sizlere gerekli dosyayı atacağım sadece 1 adet var DMP dosyası bu akşam kullanım sonucu sizlere ileteceğim.

KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED en son aldığım mavi ekran da buydu bugün aldım.

Dosya Ekleri

• IMG_0575.jpeg
    IMG_0575.jpeg
    100,6 KB · Görüntüleme: 9
  • E929D5E2-8A4B-4EBE-951D-0585F4E36C38.jpeg
    E929D5E2-8A4B-4EBE-951D-0585F4E36C38.jpeg
    92,6 KB · Görüntüleme: 14
  • IMG_1037.jpeg
    IMG_1037.jpeg
    188,3 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_1649.jpeg
    IMG_1649.jpeg
    116,1 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_1651.jpeg
    IMG_1651.jpeg
    128,8 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:

KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED en son aldığım mavi ekran da buydu bugün aldım.

Kaspersky kaldırın.

DDU ile ekran kartı driverınızı kaldırıp WHQL sürümü kurun;

İşlemcinizde olan dahili grafik birimini güncelleyin;

Eksik SYS dosyalarını onarın;

Son olarak BIOS'u default ayarlara döndürün. RAM'lerin markası ve modelini belirtin.

Merhaba, tekrardan mesajınızı aldığımdan beridir uğraşıyordum. Verdiğiniz bütün işlemleri teker teker yerine getirmiş bulunmaktayım ve sonuç olarak DDU ile kaldırdıktan sonra tekrar WHQL sürümünü kurulamayan olarak sırasıyla hata geliyor, kurmuyor. GeForce Experience'tan deniyorum, yine aynı sonucu alıyorum, yüklemiyor. Farklı bir SSD'ye format attım, 2 kere mavi ekran alarak formatı bitirdim. Sistem özelliklerim şu şekildedir: Anakart ASUS ROG STRIX B760a Gaming Wi-Fi D4.
RAM (bellek): Corsair dominator Platinum RGB 4*8 DDR4 4000 MHz.
Ekran kartı: ROG STRIX GeForce RTX 4070 Ti 12 GB GDDR6X OC Edition.
İşlemci: i9 13900K.
PSU: ROG-THOR-1200p2-Gaming
Sıvı soğutma: ROG STRIX LC II ARGB white Edition.
SSD: Samsun 990 Pro M.2 soğutuculu 2 TB.

Sistem bilgilerim bu şekildedir kurulum ve yükleme esnasında oluşan hataları ekte paylaşacağım.

Araştırmalar yaptım, belleklerimde sorun olduğunu şüphesine kapıldım fakat mem86 BIOS üzerinden ayrı ayrı test yaptığımda 10 saatlik bir sabır üzerine belleklerde hata bulamadı. Bunu önceden yapmıştım, yine aynı sorunları yaşarken gerçekten sistemim neden bu kadar salak tepkiler verdiğini çözemiyorum. Çözülsün diye artık adak adayacağım, o raddeye geldi :(
BIOS'tan ayar açmam mı gerekiyor, kapatmam mı gerekiyor? Default ayarlarına getirdim, Kaspersky'i kaldırdım, ekran kartını kaldırdım. Sadece SYS dosyalarını güzel bir şekilde tamamladı, yine sonuç aynı ama. Ne yapacağım? Şaştım kaldım vallahi.

Dosya Ekleri

• Game Ready Adım 1.jpg
    Game Ready Adım 1.jpg
    164,6 KB · Görüntüleme: 7
  • intel dahili grafik sürücüsü hatası.jpg
    intel dahili grafik sürücüsü hatası.jpg
    148,3 KB · Görüntüleme: 9
  • Studio Ready Adım 2.jpg
    Studio Ready Adım 2.jpg
    164,6 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, tekrardan mesajınızı aldığımdan beridir uğraşıyordum. Verdiğiniz bütün işlemleri teker teker yerine getirmiş bulunmaktayım ve sonuç olarak DDU ile kaldırdıktan sonra tekrar WHQL sürümünü kurulamayan olarak sırasıyla hata geliyor, kurmuyor. GeForce Experience'tan deniyorum, yine aynı sonucu alıyorum, yüklemiyor. Farklı bir SSD'ye format attım, 2 kere mavi ekran alarak formatı bitirdim. Sistem özelliklerim şu şekildedir: Anakart ASUS ROG STRIX B760a Gaming Wi-Fi D4.
RAM (bellek): Corsair dominator Platinum RGB 4*8 DDR4 4000 MHz.
Ekran kartı: ROG STRIX GeForce RTX 4070 Ti 12 GB GDDR6X OC Edition.
İşlemci: i9 13900K.
PSU: ROG-THOR-1200p2-Gaming
Sıvı soğutma: ROG STRIX LC II ARGB white Edition.
SSD: Samsun 990 Pro M.2 soğutuculu 2 TB.

Sistem bilgilerim bu şekildedir kurulum ve yükleme esnasında oluşan hataları ekte paylaşacağım.

Araştırmalar yaptım, belleklerimde sorun olduğunu şüphesine kapıldım fakat mem86 BIOS üzerinden ayrı ayrı test yaptığımda 10 saatlik bir sabır üzerine belleklerde hata bulamadı. Bunu önceden yapmıştım, yine aynı sorunları yaşarken gerçekten sistemim neden bu kadar salak tepkiler verdiğini çözemiyorum. Çözülsün diye artık adak adayacağım, o raddeye geldi :(
BIOS'tan ayar açmam mı gerekiyor, kapatmam mı gerekiyor? Default ayarlarına getirdim, Kaspersky'i kaldırdım, ekran kartını kaldırdım. Sadece SYS dosyalarını güzel bir şekilde tamamladı, yine sonuç aynı ama. Ne yapacağım? Şaştım kaldım vallahi.

Attığım sürücüleri, güvenli modda ve internet erişimi olmadan yükleyin.

Attığım sürücüleri, güvenli modda ve internet erişimi olmadan yükleyin.

Merhaba WHQL sürücüsünü güvenli modda sorunsuzca yükledim fakat Intel grafik sürücüsünü kuramadı bende çıktım haliyle XMP 1'e aldım tekrardan size mesaj yazarken birkaç defa hay aksi hatası verdi bu hata yı verirken saçma sapan ufak takılmaları da beraberinde getiriyor biraz daha zorlayınca Chrome'u mavi ekrana düşüp yeniden başlıyor.

Merhaba WHQL sürücüsünü güvenli modda sorunsuzca yükledim fakat Intel grafik sürücüsünü kuramadı bende çıktım haliyle XMP 1'e aldım tekrardan size mesaj yazarken birkaç defa hay aksi hatası verdi bu hata yı verirken saçma sapan ufak takılmaları da beraberinde getiriyor biraz daha zorlayınca Chrome'u mavi ekrana düşüp yeniden başlıyor.

XMP açmadan yapar mısınız? RAM'ler de uyumsuzluk olabilir, Memtest86 ile bellekleri test edin yapmadıysanız. Test sırasında bellekleri tek tek test edin.

XMP açmadan yapar mısınız? RAM'ler de uyumsuzluk olabilir, Memtest86 ile bellekleri test edin yapmadıysanız. Test sırasında bellekleri tek tek test edin.

Teker teker yaptım 2'şer 2'şer taktım 4'ünü bir taktım Memtest86 ile test ettim error kısmı 0'dı sorun bulamadı ne kadar güvenilir bilemiyorum bir de PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA hatası aldım şimdi durduk yere

Teker teker yaptım 2'şer 2'şer taktım 4'ünü bir taktım Memtest86 ile test ettim error kısmı 0'dı sorun bulamadı ne kadar güvenilir bilemiyorum bir de PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA hatası aldım şimdi durduk yere

Yeni oluşan minidump dosyanı at.

Geri
Yukarı