Xperia Z5 güncelleme sonrası parmak izi sorunu

Radaloa

Hectopat
Makaleler
11
Yer
Karabük
Daha fazla  
Meslek
Tıp Mühendisi
7.0 güncellemesi ile parmak izi okuma sisteminde algılama sorunları başladı. Cihaz güncel şu anda. Bu sorunu yaşayan başka arkadaşlar var mı? Nasıl çözülür?

Son düzenleyen: Moderatör:
bende z5 kullanıyorum. parmak izi okuyucusu şu şekil çalışır; telefonu nasıl elinize alıyop suşa basıyorsanız o şekilde parmağınızı okutun yani parmağınızın herpsini okutmaya gerek yok. Her bir parmak bastığınd fotoğraf çekiyor gibi düşün. Zaten z5te parmak izi okuyucusu çok küçük o yüzden bir parmağı iki kere okutmanı tavsiye ederim.

z5 kullanıyorum (6603 ) parmak izi sensörü stabil çalışmıyor ve okuması aşırı kötü. video kaydı alma bölümünde donuyor yani video çekmiyor ama fotoraf çekiyor. kernel değiştirerek bu sorunu aştım ama parmak izi okuma sesörünü düzeltemedim şuan iki sorunu hala yaşıyarak telefonumu bir çöp gibi görerek kullanıyorum. daha önceden lg g4 kullanıyordum sony aldığıma pişman oldum .nisandaki güncellemeyi bekliyorum.
(yazılım onar yaptım flash tool ile rom attım kernel denedim sorunu çözemedim. zaten sony e bakan servis te beş para etmez. keşke o gün elim kırılsaydı da telefonu satın almasaydım)

Ben de z5 kullanıcısıyım.Aynı sorun bende de var, telefonu fabrika ayarlarına döndürdüm olmadı, yazılım onarımı yaptım yine olmadı.Sony son yazılımla parmak izi okuma özelliğinihaksız bi şekilde iptal etti sanırım.Umarım sorun çözülür.İyi forumlar.

yukardaki yazdığım sorunları forumlarda ve xda araştırarak çözdüm ama parmak izi sensörü hala sorunlu. telefon bl kilidi açılınca ta bölümü siliniyor bu bölümdeki drm anahtarları da siliniyor haliyle .
drm key olmayınca benim telefonda şunlar çalışmadı

görüntü geliştirme bölümü
ses modları (cihazın kendi)
kamera video işleme bölümü
parmak izi sensör belli bir kullanımdan sonra donanım hatası alması.
youtube twitter video oynatma hatası( telefonan rest atınca düzeliyordu)

özel modlanmış temiz bir kernel (içinde twrp drm fix var )
atınca hepsi düzeliyor şuan kullanıyorum sorun yok.
size tavsiyem bl açmayın .

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı