XPG Summoner Cherry MX Blue vs Apex 5

Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Kasa: PHANTEKS White Eclipse P400A
Güç kaynağı: FSP 600W 80+ Psu
İşlemci: Ryzen 5 5600
Ekran kartı: Sapphire Nitro+ 6600XT
Anakart: Gigabyte b450 SH2
Ram: Corsair Vengeance 2x8 3000mhz
SSD: Kingston Kc3000 1TB
Arkadaşlar ben bir klavye almak istiyorum. Aklımda Apex 5 vardı ancak XPG Summoner'i yeni gördüm. Tam mekanik olması ve çok övülüyor olmasıyla dikkatimi çekti, sizce hangisini almalıyım? XPG 1300, Apex 5 2000TL. XPG alırsam Blue Switch alacağım. Red istiyordum sessiz olsun diye ama XPG'nin red modeli TR'de stoklarda yok.

Mavi Switch en başta hoş gelebilir, birkaç hafta sonra baş ağrıtır. Önermem.

Mavi Switch en başta hoş gelebilir, birkaç hafta sonra baş ağrıtır. Önermem.

Bende ondan korkuyorum sessiz olsun istiyorum ama sadece mavi Switch kalmış başka önerebileceğin bir klavye var mı acaba?

XPG blue kullanıyorum. Oldukça memnunum. Daktilo sesinden keyif alıyorsan her tuşa basmada mest olursun :) Sessiz istiyorsan bulaşma. Ama şunu söyleyeyim klavye aşırı kaliteli.

Bende ondan korkuyorum sessiz olsun istiyorum ama sadece mavi Switch kalmış başka önerebileceğin bir klavye var mı acaba?
Summoner'ın Red Switch olan modeli de var, mavi gibi çatır çutur değil gayet sakin sesli bir yapıya sahip. Şu anda stoklarda olmayabilir ancak acelen yoksa beklemeni tavsiye ederim. Kendim kullanıyorum ve hissiyatından sesine kadar her şeyiyle kaliteli bir ürün. Summoner almadan önce Apex 5 modeline de çok bakınmıştım, test etme şansım da oldu. Mekanik hissiyatlı da olsa hibrit membran bir klavye olduğu için pek ısınamadım. Kalitesiz değil ancak aynı fiyatlara daha iyi ürünler bulabilmeniz mümkün.

Bütçeniz nedir? Aradığınız özellikler nedir?

Bütçem 2K red Switch olsun istiyorum tak tak ses çıkaran klavyeleri pek sevmiyorum ses tekerleği zorunlu değil ama çok hoşuma gidiyorlar.

XPG Blue kullanıyorum. Oldukça memnunum. Daktilo sesinden keyif alıyorsan her tuşa basmada mest olursun :) sessiz istiyorsan bulaşma. Ama şunu söyleyeyim klavye aşırı kaliteli.

Sesi çok mu fazla aşırı rahatsız olmam ama babam yan odadan tak tak tak uyutmadın demesin isterim :D

Bütçem 2K red Switch olsun istiyorum tak tak ses çıkaran klavyeleri pek sevmiyorum ses tekerleği zorunlu değil ama çok hoşuma gidiyorlar.

Sesi çok mu fazla aşırı rahatsız olmam ama babam yan odadan tak tak tak uyutmadın demesin isterim :D
Hocam odamda 30 desibel ses var. Test yaptım şimdi. Ses ölçeri klavyenin yanına koydum. Maksimum 60ı gördü. Ortalama şiddette yazarken 51 52 falan

Standart bir mouse'un klik sesinin yaklaşık 2 katı büyüklüğünü ve yaklaşık 1.5 katı kadar daha tok bir ses düşünün, işte öyle bir Switch yapısına sahip Blue modeli. İlk başta eğlenceli geliyor ancak oyunlarda mikrofondan bile duyulduğu için küfür yiyebiliyorsunuz 😂

Hocam odamda 30 desibel ses var. Test yaptım şimdi. Ses ölçeri klavyenin yanına koydum. Maksimum 60ı gördü. Ortalama şiddette yazarken 51 52 falan
Aşağıda paylaştığım aralıklar, gürültüye göre vücut reaksiyonlarını belirten ölçüt standartları, sen o odada nasıl yaşıyorsun arkadaş 😂

30-65 db: rahatsızlık ve uyku bozukluğu.
65-90 db: solunum hızlanması ve kalp atışının değişimi.
90-120 db: metabolizmada bozukluk, baş ağrısı
120-140 db: iç kulakta bozukluk.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı