Yağ yakma sürecinde kilo verilemiyor

Ahmedhan

Femtopat
Daha fazla  
17 gündür diyetteyim ve definasyon kürüne girdim. Yağ yaktığım az çok belli oluyor. Yemek olarak da günlük 2200 kalori alıyorum. 600 gram haşlanmış tavuk 200 gram pirinç(pişmemiş)yanında bolca marul ve salatalık yiyorum ve 4 litre su içiyorum.
Bunun yanında ağırlık antrenmanımı gerektiği gibi yapıyorum. Kardiyoyu de her antrenman sonrası kesinlikle yapıyorum ve 10bin adım atıyorum mutlaka ama 17 gündür 1 kilo bile veremedim. Ama yağ yaktığım açıkça belli oluyor sebebi nedir acaba?

17 gündür diyetteyim ve definasyon kürüne girdim. Yağ yaktığım az çok belli oluyor. Yemek olarak da günlük 2200 kalori alıyorum. 600 gram haşlanmış tavuk 200 gram pirinç(pişmemiş)yanında bolca marul ve salatalık yiyorum ve 4 litre su içiyorum.
Bunun yanında ağırlık antrenmanımı gerektiği gibi yapıyorum. Kardiyoyu de her antrenman sonrası kesinlikle yapıyorum ve 10bin adım atıyorum mutlaka ama 17 gündür 1 kilo bile veremedim. Ama yağ yaktığım açıkça belli oluyor sebebi nedir acaba?
Yağ yakarken yapılan kas kazanımı. Özellikle spor geçmişin yoksa ilk 6 ay 1 sene hızlı kas kazanımın olcağı için açığı kapatıyor gibi düşün. Ayrıca kaslar yağlardan daha ağır o yüzden daha ufak olduğundan dolayı sadece yağ yakımını görebiliyorsun.

1714425444346.png

Üstteki resimde 1 KG yağ ve 1KG kas var. 1kg kas boyut olarak yağ'a göre çok daha küçük. Yağ yakımın varsa sorun etmene gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı