Yan binadan internet çekmek

JellyRick

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta belirtmiş olduğum gibi oturduğum binada altyapı olmadığı için yan binanın(yaklaşık 30-35 metre) altyapısını kullanarak internet bağlatmayı düşünüyorum.(Bina sahibinden izin aldım) Millenicom'a başvuru yaptım. Millenicom bana Teknofix adında bir şirketin gelip bağlantıyı kuracağını söyledi. Teknofix şimdilik herhangi bir şekilde bana ulaşmadı. Sormak istediğim şu;
  • Yan binadan bir kablo çekileceği için hava şartlarından oluşacak hasarı en aza indirmek için hangi kablo kullanılmalı?
  • Teknofix'ten daha önce hizmet alan var ise metre başına ücret mi alıyorlar? Ücretlendirmeleri ne şekilde? (İşçilik vs.)
  • Ne tür kablo kullanacaklarını bilmediklerim için kabloyu temin edemiyorum. Eğer CAT6 ile ankastreden modeme bağlantı oluyorsa uygun fiyata kendim satın almak isterim. Ankastre ile modem arasındaki bağlantı CAT6 ile oluyor mu? (VDSL kullanacağım).

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta belirtmiş olduğum gibi oturduğum binada altyapı olmadığı için yan binanın(yaklaşık 30-35 metre) altyapısını kullanarak internet bağlatmayı düşünüyorum.(bina sahibinden izin aldım) Millenicom'a başvuru yaptım. Millenicom bana teknofix adında bir şirketin gelip bağlantıyı kuracağını söyledi. Teknofix şimdilik herhangi bir şekilde bana ulaşmadı. Sormak istediğim şu;
  • Yan binadan bir kablo çekileceği için hava şartlarından oluşacak hasarı en aza indirmek için hangi kablo kullanılmalı?
  • Teknofix'ten daha önce hizmet alan var ise metre başına ücret mi alıyorlar? Ücretlendirmeleri ne şekilde? (işçilik vs.)
  • Ne tür kablo kullanacaklarını bilmediklerim için kabloyu temin edemiyorum. Eğer CAT6 ile ankastreden modeme bağlantı oluyorsa uygun fiyata kendim satın almak isterim. Ankastre ile modem arasındaki bağlantı CAT6 ile oluyor mu? (VDSL kullanacağım).

VDSL sistemde CAT 6 kullanabilirsiniz sorun olmaz.
8 teli ikili grup olarak bağlayabilirsiniz.

Yalıtımlı CAT 6 iyi bir çözüm olur.
Ancak ISS bu şekilde bir hizmeti açmayabilir kanunen bu işlem yasak diye biliyorum.

VDSL sistemde CAT 6 kullanabilirsiniz sorun olmaz.
8 teli ikili grup olarak bağlayabilirsiniz.

Yalıtımlı CAT 6 iyi bir çözüm olur.
Ancak ISS bu şekilde bir hizmeti açmayabilir kanunen bu işlem yasak diye biliyorum.
Millenicom bağlantıyı yaparız dedi ama bilemiyorum ben de.

Geri
Yukarı