Yan monitör önerisi

efz.t

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Şu anki monitörüm Acer EL242QR P, yan monitör almayı düşünüyorum. DP 1.2 kablosu ile 165Hz alıyorum.

Monitör Curved yani eğimli. Nasıl bir monitör almalıyım? Düz mü alayım yoksa 2. monitörü de mi eğimli alayım bir de masam küçük olduğundan 3. monitör falan sığmaz sığsa bir şeyler düşünülürdü. Bir de kaç Hz alsam makul olur? 165 mi alayım yoksa 75Hz yeterli olur mu? Kullanım amacım oyun oynarken yanda Discord açmak, görev yaparken oyun görevinin videosunu açmak gibi basit şeyler ha bir de After Effects Photoshop vs. de yardımcı olabilir.

Not: Monitör önerebilecek dostlar varsa fiyatı uygun olursa iyi olur.

Bir şey önermeyeceğim fakat benim yaptığım gibi evinizde duran eski küçük ekranlı bir televizyonu hdmi 2 vga adaptörler ile kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Şu anki monitörüm Acer EL242QR P, yan monitör almayı düşünüyorum. DP 1.2 kablosu ile 165Hz alıyorum.

Monitör Curved yani eğimli. Nasıl bir monitör almalıyım? Düz mü alayım yoksa 2. monitörü de mi eğimli alayım bir de masam küçük olduğundan 3. monitör falan sığmaz sığsa bir şeyler düşünülürdü. Bir de kaç Hz alsam makul olur? 165 mi alayım yoksa 75Hz yeterli olur mu? Kullanım amacım oyun oynarken yanda Discord açmak, görev yaparken oyun görevinin videosunu açmak gibi basit şeyler ha bir de After Effects Photoshop vs. de yardımcı olabilir.

Not: Monitör önerebilecek dostlar varsa fiyatı uygun olursa iyi olur.
Ben 2. Ekran önerim kendimde kullanıyorum, Sarı siteleri aç dostum 1920x1080 ve minimum 24 inç olacak bir monitör al aşırı dandik, VGA dan çevirici alacaksın yüksek ihtimal ile, eğer bu şekilde alacak olursan daha iyi olur. Fazlasıyla işimi görüyor. Veya paramı ille harcayacağım diyorsan yine sarı sitelerden aşırı ucuz 24-27 inç arası 2 tane 60hz ekran alabilirsin. 1. Ekran 165 2. Ekran 60HZ olunca başta kötü oluyor fakat 1-2 gün kullan alışıyorsun.

Bir şey önermeyeceğim fakat benim yaptığım gibi evinizde duran eski küçük ekranlı bir televizyona hdmi 2 vga adaptörler ile kullanabilirsiniz.
Katılıyorum benim arkadaşım beğenmediğinden dolayı ASUS TUF aldı 165HZ yan ekranı ise LG dik ayağa sahip modelini bilmiyorum yan kullanıyor. Ve aşırı gereksiz olduğunu söyledim oda zaten köşede duracağına kullanıyorum dedi. Beğenmeme sebebi ise direkt VA panel, Ghosting vb. Kalitesizliğinden dolayı.

En mantıklısı 2. Ekran VGA sahip o kadar dandik alınmalı "Fakat" mesela ekranları birleştirip simulasyon yapacağım diyorsanız ve 60FPS sabitlerim diyorsanız eski, ben akıcı oynamak istiyorum ETS2 yi ekranlara yayarak diyorsanız 2. Ekranı 165HZ yani aynı tazeleme hızında satın almak daha mantıklı evet.

Ben 2. ekran önerim kendimde kullanıyorum, sarı siteleri aç dostum 1920x1080 ve minimum 24 inç olacak bir monitör al aşırı dandik, VGA'dan çevirici alacaksın yüksek ihtimal ile, eğer bu şekilde alacak olursan daha iyi olur. Fazlasıyla işimi görüyor. Veya paramı ille harcayacağım diyorsan yine sarı sitelerden aşırı ucuz 24-27 inç arası 2 tane 60Hz ekran alabilirsin. 1. ekran 165 2. ekran 60Hz olunca başta kötü oluyor fakat 1-2 gün kullan alışıyorsun.

Katılıyorum benim arkadaşım beğenmediğinden dolayı ASUS TUF aldı 165Hz yan ekranı ise LG dik ayağa sahip modelini bilmiyorum yan kullanıyor. Ve aşırı gereksiz olduğunu söyledim oda zaten köşede duracağına kullanıyorum dedi. Beğenmeme sebebi ise direkt VA panel, ghosting vb. kalitesizliğinden dolayı.

En mantıklısı 2. ekran VGA sahip o kadar dandik alınmalı "fakat" mesela ekranları birleştirip simulasyon yapacağım diyorsanız ve 60FPS sabitlerim diyorsanız eski, ben akıcı oynamak istiyorum ETS 2'yi ekranlara yayarak diyorsanız 2. ekranı 165Hz yani aynı tazeleme hızında satın almak daha mantıklı evet.

Tavsiyen için teşekkür ederim. Yüksek ihtimal 120Hz markası önemli olmayan uygun bir şey alırım. Evde eski 2K 60Hz monitörüm duruyordu babam aldı kendisi kullanıyor :D

Tavsiyen için teşekkür ederim. Yüksek ihtimal 120Hz markası önemli olmayan uygun bir şey alırım. Evde eski 2K 60Hz monitörüm duruyordu babam aldı kendisi kullanıyor :D
Babanız prestij birisi sanırım :D Benim peder çalışsın yeter kafasında ilerliyor hep, hatta bizim karavana 200tl daha ucuz diye bas sız düz hoparlör aldı küçücük patladı sen düşün :D

Babanız prestij birisi sanırım :D benim peder çalışsın yeter kafasında ilerliyor hep, hatta bizim karavana 200TL daha ucuz diye bas sız düz hoparlör aldı küçücük patladı sen düşün :D

Vallahi babama bilgisayar aldırdım gitti eski RX570'imi taktı monitörümü aldı adam 😂

Vallahi babama bilgisayar aldırdım gitti eski RX570'imi taktı monitörümü aldı adam 😂
Güzelmiş, ben 1050Ti ve Ryzen 3 2200G kasayı al-sat yaparak 3050 ye çevirmeme kızdı sen düşün. Ne gerek vardı diyor bide, Warzone yi 15-20FPS oynuyordum şuan 130 FPS oynuyorum :D ve DLSS açıyorum RTX ile.

Güzelmiş, ben 1050 Ti ve Ryzen 3 2200G kasayı al-sat yaparak 3050'ye çevirmeme kızdı sen düşün. Ne gerek vardı diyor bir de, Warzone'yi 15-20FPS oynuyordum şu an 130 FPS oynuyorum :D ve DLSS açıyorum RTX ile.

1050'li kasayı al sat yaparak 3050ye mi çevirdin ahahaha büyük başarı açıkçası. Böyle gözüktüğüme bakma pedere 3060'lı kasa aldırmak için 2 sene uğraştım sıra emekliye olmuş iPhone 11'imi değiştirmeye geliyor ama bir 2 sene daha sabredeceğim gibi.

Geri
Yukarı