[Yandex Disk] Visual Basic 6 Pro Download

sfftclk

Hectopat
Birkaç gündür arıyorum bulamadım. Kırık linklerden başka hiçbir sonuç yok. Dermanımın burda olduğunu düşünüyorum. İndirebileceğim bir adres varmıdır. Yada elinde olan varsa upload edebilirmi rica etsem.

E yani böyle ararsanız tabi bulamazsınız. VbNet6 Pro nedir? Google bile bir şey bulamadı. Bu kadar kısaltmak zorunda mısınız. Ne ise yazın hemen bulayım.

//Bir de: Üniversitelerde halen VB6 ile eğitim veriliyorsa kusura bakmayın ama ne o üniversiteden, ne o müfredattan, ne de mezun olan o öğrenciden bi cacık olmaz!

E yani böyle ararsanız tabi bulamazsınız. VbNet6 Pro nedir? Google bile bir şey bulamadı. Bu kadar kısaltmak zorunda mısınız. Ne ise yazın hemen bulayım.

//Bir de: Üniversitelerde halen VB6 ile eğitim veriliyorsa kusura bakmayın ama ne o üniversiteden, ne o müfredattan, ne de mezun olan o öğrenciden bi cacık olmaz!

Microsoft Visual Basic 6 professional edition tam açılımı böyle. Üniversitelerde bunun dersini verebilecek bilgide hoca görmedim hiç. Adama soran olsa ne derece biliyorsun vb6, programı kendi kodladığına bile inandırır insanı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı arkadaşlar vb6 yı eski olduğu için kötü sanıyor sanırsam anlatayım vb6 nın olayını vb6 visual basic derleyicisidir ancak .net tabanlı olmayan son derleyicidir yani vb6 uygulamaları 24mb lik .net framework yüklemeden çalışır , Bu Yüzden virüslerin çoğu vb6 ile kodlanır veya basit bir şekilde .net frameworksuz çalışacak birşeyi visual basicle yazabilirsiniz şahsen ben hem vb11 hemde vb6 kullanıyorum.

Bazı arkadaşlar vb6 yı eski olduğu için kötü sanıyor sanırsam anlatayım vb6 nın olayını vb6 visual basic derleyicisidir ancak .net tabanlı olmayan son derleyicidir yani vb6 uygulamaları 24mb lik .net framework yüklemeden çalışır , Bu Yüzden virüslerin çoğu vb6 ile kodlanır veya basit bir şekilde .net frameworksuz çalışacak birşeyi visual basicle yazabilirsiniz şahsen ben hem vb11 hemde vb6 kullanıyorum.

Evet, katılıyorum. Windows için çok büyük bir proje üzerinde çalışmıyorsanız, .NET Framework sıkıntısı çekmemek için Visual Basic 6 idealdir. Ama günümüz programcılarının sadece Visual Basic'le sınırlı kalmaması kendileri açısından iyi olur sanırım :)

vb6 .net ailesinden farklı olarak debug etmeden çıktıyı istediğin şekillerde alabiliyor ayrıca kodları daha sade geldi bana flood programları yazmak için 1 e 1 ;D

Üstad bize delphi 7 öğretiyorlar o kadar nefret ettim ki hocanin egosundan tutun da bir çok etkene kadar tüm hevesim kaçtı. Hocaya bir soru soruyorum o kadar çok dalgaya vuruyor sorduğum soruyu en son bir daha soru sormayacam dedim hocaya. Delphi 7 öğrenmesine öğrenirim ama bize çok yüzeysel öğretiyorlar. Yani o kadar basit ki bir yerden sonra takip etmemeye başladım dersleri tamamen sınava odaklı çalışıyorum şuan. Yani delphi öğrenmek gibi bir heves kalmadı. Bu müfredat hakkında ne düşünüyorsunuz? Geleceği var mı? Var ise bu yaz delphi 7 yi 1213 sayfalık modül indirdim telefonuma oradan sıfırdan öğrenmeyi düşünüyorum. Eğer bir gelecek göremiyorsanız onun yerine C#, C++, Java da geliştireceğim bu diller daha önemli ama ne bileyim üniversite de delphi 7 öğretmeleri kafamı karıştırıyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Bu arada mesajı cevapladıktan sonra uygun bir dille düzenlerseniz sevinirim başım derde girmesin. :) Sizin gibi tecrübeli birinin fikirleri benim için çok önemli.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı