Yanlış kaynamış kol pilotluğa engel mi?

EgemenOS71

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba, yanlış hatırlamıyorsam 6-7 yaşlarımdayken kolum (dirsek kısmı) çatlamış alçıya alınmıştı ancak meğerse yanlış kaynamış. Hayatıma olumsuz bir yonü pek olmamakla birlikte özel olarak bakılırsa (sağlık kontrolu vb.) Net bir şekilde göze çarpıyor. Bu benim ileride pilot olma şansımı bitirir mi yoksa hala umut var mıdır? Soruma cevap verecek bilgili biri varsa çok memnun olurum. Şimdiden çok teşekkür ederim, herkese iyi günler.

Merhaba, yanlış hatırlamıyorsam 6-7 yaşlarımdayken kolum (dirsek kısmı) çatlamış alçıya alınmıştı ancak meğerse yanlış kaynamış. Hayatıma olumsuz bir yonü pek olmamakla birlikte özel olarak bakılırsa (sağlık kontrolu vb.) Net bir şekilde göze çarpıyor. Bu benim ileride pilot olma şansımı bitirir mi yoksa hala umut var mıdır? Soruma cevap verecek bilgili biri varsa çok memnun olurum. Şimdiden çok teşekkür ederim, herkese iyi günler.
Bize "en ufak yanlışta direkt eliyorlar" demişti. Yanlış anlama ama hiçbir sorunu bulunmayan, taş gibi kişiler zaten sıralamayı dolduruyor. Hayatına etki etmese bile raporda yazması bir eksi. Pek sanmıyorum.

Platin yoksa kolunda, hareket kabiliyetini etkilemiyorsa ve dışardan bakıldığında anlaşılmıyorsa (şekil bozukluğu gibi) pek sorun olmayabilir. Yani direkt bakmazlar kırık bir yerin var mı diye. Platin konusu da her firma için geçerli değil bazı firmalar (sebebini anlamadım açıkçası) kabul etmiyor.

Kırılıp düzeltilebilecek bir şey de olabilir. Bir ortopediye gidebilirsin.

Bunu direkt olarak arayıp sorabilirsin hem heyecan olur hem de kesin bilgi olduğundan için rahat eder sonuçta hedefin bu. Ayrıca umut her zaman vardır.
Arayıp sorabileceğim bir merci varmı? Rica etsem bana nasıl iletişim kurabileceğim konusunda yardımcı olurmusunuz?

Bunu direkt olarak arayıp sorabilirsin hem heyecan olur hem de kesin bilgi olduğundan için rahat eder sonuçta hedefin bu. Ayrıca umut her zaman vardır.
Arayıp sorabileceğim bir merci varmı? Rica etsem bana nasıl iletişim kurabileceğim konusunda yardımcı olurmusunuz

Arayıp sorabileceğim bir merci var mı? Rica etsem bana nasıl iletişim kurabileceğim konusunda yardımcı olur musunuz?

Arayıp sorabileceğim bir merci var mı? Rica etsem bana nasıl iletişim kurabileceğim konusunda yardımcı olur musunuz?

MSÜ'nün sitesinde sağlık yeteneği yönetmeliği var oradan ilgili mevzuata ulaşabilirsin, madde-4'te geçtiği üzere aile hekiminden randevu alıp sorunu ona anlatırsan sana yardımcı olup yol gösterecektir. Negatif bir cevap verir ilgilenmez ya da geçiştirirse başka bir doktora da tekrar muayene olabilirsin(özel bir hastane ya da yorumları iyi başka bir aile hekimi).

MSÜ'nün sitesinde sağlık yeteneği yönetmeliği var oradan ilgili mevzuata ulaşabilirsin, madde-4'te geçtiği üzere aile hekiminden randevu alıp sorunu ona anlatırsan sana yardımcı olup yol gösterecektir. Negatif bir cevap verir ilgilenmez ya da geçiştirirse başka bir doktora da tekrar muayene olabilirsin(özel bir hastane ya da yorumları iyi başka bir aile hekimi).
Çok teşekkür ederim dostum sağolasın. İyi akşamlar.

Ne demek konuyla ilgili gelişme olursa buraya yazabilirsin. Başarılar.

Falih rıfkı Atay'ın "Türk kanadı" kitabını da okumanı öneririm şu an indirime girmiş "kitapyurdu" sitesinde 35 TL.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı