Yapay zeka mühendisliğine yönelmek

GreatArcher

Kilopat
Makaleler
1
İyi bir okulda bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum ve okuduktan sonra İsveç, İsviçre gibi yerlerde yapay zeka mühendisliği alanında yüksek lisans yapıp yapay zekaya yönelmek istiyorum çünkü çok ilgimi çekiyor ve yapay zeka geleceğin en iyi mesleklerinden biri olacaktır adım gibi eminim bundan. Yazılımdan vs. daha çok ilgimi çekiyor yapay zeka. Sizce ileride yapay zeka alanında nerelerde çalışabilirim?

İyi bir okulda bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum ve okuduktan sonra İsveç, İsviçre gibi yerlerde yapay zeka mühendisliği alanında yüksek lisans yapıp yapay zekaya yönelmek istiyorum çünkü çok ilgimi çekiyor ve yapay zeka geleceğin en iyi mesleklerinden biri olacaktır adım gibi eminim bundan. Yazılımdan vs. daha çok ilgimi çekiyor yapay zeka. Sizce ileride yapay zeka alanında nerelerde çalışabilirim?

Yapay zekayı sağlık sektörüne soktuğun taktirde çok güzel kazanımlar gelebilir doktordan ziyade ilaç bazında.

Yapay zeka zaten yazılımın bir dalı değil mi?

O kadarını bilmiyorum ama bilgisayar mühendisliğinin alt dalı.

Yazılım da bilgisayar müh alt dalı.

Yazılımdan vs. daha çok ilgimi çekiyor yapay zeka.

Dediğiniz için dedim. İlk önce yazılıma başla demeyeceğim çünkü en önemlisi İngilizce. Bende daha liseyim ama Sosyal'de bas bas bağırıyorlar. İngilizce olmadan çok zor diye. Sonra Python'ya da C güzel başlangıçlar olabilir. Forumda dolu konu var yazılıma başlangıç ile ilgili. Mantığı ve temeli kavradın mı yapay zeka alanına girersin.
Başarılar dilerim.

@ErrorCorrection ın da dediği gibi yabancı dil olmadan bu sektör sıkıntı hele yapay zeka dersek Chat GPT'den öteye geçemezsin dil olmadan.
Sen kendine en az B1 + biraz da B2 İngilizce sınırı koy ha B2 olursa müthiş ama B1 İngilizcesi bile olmayan kişinin yapay zeka sektöründe barınması imkansıza yakın.

@ErrorCorrection ın da dediği gibi yabancı dil olmadan bu sektör sıkıntı hele yapay zeka dersek Chat GPT'den öteye geçemezsin dil olmadan.
Sen kendine en az B1 + biraz da B2 İngilizce sınırı koy ha B2 olursa müthiş ama B1 İngilizcesi bile olmayan kişinin yapay zeka sektöründe barınması imkansıza yakın.
Hocam zaten yazın ingilizce çalışacağım bol bol bir de üniversite hazırlıkta iyi bir şekilde öğrenirsem çok iyi olacak.

Hocam zaten yazın İngilizce çalışacağım bol bol bir de üniversite hazırlıkta iyi bir şekilde öğrenirsem çok iyi olacak.

Ülkemizde yapayzeka bölümleri taze açıldı zaten geçen sene girenler biraz şansa kaldı bu sene ve sonrasına hangisi iyi hangisi kötü dönütler gelmeye başlar tabii ki 2025'ten önce düzgün bir yargıya varmak zor olur ilk mezunlar verilmediği için ama hiç yoktan iyidir.

Geri
Yukarı