Yasaklı sitelere VPN'siz girilebilmek bir sorun olur mu?

aprusier

Hectopat
Bilgisayarımdan yasaklı sitelere VPN olmadan giriş yapabiliyorum. Ancak hücresel veriden denedigimde giremiyorum. Yani VPN olmadan girememem lazım ama nedense girebiliyorum. HLTV'ye kayıt olurken 'untrusted IP' dedi ve IP ban attı bana sistem. Sorun ne olabilir? Bir şekilde VPN açılıyor sanırım ben manuel olarak yapmıyorum.

Pardon yanlış okumuşum hemen düzeltiyorum. Telefon için yazıldığını sanmıştım ben. İnternette tarayıcı üzerinden ZenMate gibi VPN'lerde açılabiliyor genelde. Onları deneyin. Eklenti olanları.

Pardon yanlış okumuşum hemen düzeltiyorum. Telefon için yazıldığını sanmıştım ben. İnternette tarayıcı üzerinden ZenMate gibi VPN'lerde açılabiliyor genelde. Onları deneyin. Eklenti olanları.
Demek istediğim bi şekilde birşeyler olmuş bilgisayarda ve önceden giremediğim sitelere girebiliyorum ve uygulamalar beni untrusted IP olarak algılıyor. Hiç bir VPN aktif değil.

Benim de aynı şekilde birkaç gün önce fark ettim. Telefon ve PC de girilebiliyor. Hangi internet sağlayıcısını kullanıyorsunuz?

DNS ayarlarını kontrol etmeni tavsiye ederim. DNS ayarlarını değiştirdiysen girebilmen normal. Bu durumdan şüpheli ve şikayetçiysen ISS arayıp DNS isteyin ve verdikleri DNS ile değiştirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı