Yaşama hevesim yok

Merhabalar, kendimi anlatma ihtiyacı duyduğum için buraya yazmaya karar verdim. 22 yaşındayım ve yaşama isteğim yok. Maymundan beş dakika önce doğmuş biri olduğum için aynaya bakamıyorum, birkaç kez spor yapmayı düşünsem de aşırı çirkin bir varlık olduğum için bundan vazgeçiyorum (zaten maymundan farksızım spor yapınca ne olacak ki eşek-altın semer ilişkisi şeklinde düşünüyorum). Aynaya bakmamak bir yana yansımamı görmemek için kapalı televizyon ekranına bile bakmıyorum, gölgemi görmemek için başımı eğmiyorum. Dışarı çıkarken kafama mutlaka şapka ya da kapüşon geçiriyorum ve kapalı bir alanda ya da bomboş bir yerde bile olsam maskemi de kafamdaki kapşonu da hiçbir şekilde çıkarmıyorum.

Abi öncelikle her şeye tamam ama bu lütfen tipini kafaya takıp psikolejini bozma herkes inanılmaz yakışıklı veya kusursuz,mükemmel değil. Mesela benim yani tipim orta halli sırıtmıyorum ama sivilce var ve boyum küçük ama umursamıyorum. İnternette olan resimlere bakıp ben çirkinim diyorsan onların hepsi oynama fotoğraf.

Estetik ameliyat kesin çözüm, estetik ameliyat + spor. Steroid falan da kullanabilirsin. Hayatın 180 derece değişir. Boş tavsiyelere gerek yok .

Merhabalar, kendimi anlatma ihtiyacı duyduğum için buraya yazmaya karar verdim. 22 yaşındayım ve yaşama isteğim yok. Maymundan beş dakika önce doğmuş biri olduğum için aynaya bakamıyorum, birkaç kez spor yapmayı düşünsem de aşırı çirkin bir varlık olduğum için bundan vazgeçiyorum (zaten maymundan farksızım spor yapınca ne olacak ki eşek-altın semer ilişkisi şeklinde düşünüyorum). Aynaya bakmamak bir yana yansımamı görmemek için kapalı televizyon ekranına bile bakmıyorum, gölgemi görmemek için başımı eğmiyorum. Dışarı çıkarken kafama mutlaka şapka ya da kapşon geçiriyorum ve kapalı bir alanda ya da bomboş bir yerde bile olsam maskemi de kafamdaki kapşonu da hiçbir şekilde çıkarmıyorum.

Okula gitmeyi bırakın insan içine çıkmaya korkuyorum, okul derslerini sürekli online takip ediyorum çünkü gitmek istemiyorum. Sınav veya quizler okulda yapılıyor, onlara gitmem gerekiyordu ve ben de kafama kapşonu ağzıma maskeyi geçirip gittim. Instagram hesabım yok, zaten hayatımda hiç selfie vs. çekmedim. Hatta evde bulduğum, ortaokulda, lisede ya da kimlik için çekilmiş vesikalık fotoğrafları geldikleri gibi yırtıp attım. Üniversitenin verdiği öğrenci kimliğinin ya da T.C. kimlik kartımın üstündeki fotoğrafların üstünü kağıtla kapattım. Lise yıllığına çıkmadım, mezuniyete gitmedim çünkü hepsinde fotoğraf çekiyorlar. Staj için başvurduğum banka CV'de fotoğraf isteyince dünya başıma yıkıldı. Zar zor bir tane çektirdim ve o fotoğrafa hiç bakmadım, direk CV'ye koydum. Mülakatta maskemi çıkarabileceğimi söylediler, yüzümde terler dökerek çıkardım çünkü çıkarmasam direk elerler diye korktum. Her gün doğduğum güne lanet ediyorum, her aklıma geldiğinde ölmek için dua etmeye başladım. Evden dışarı çıkamıyorum. İçimi buraya dökmek istedim çünkü biraz daha içimde bu konuyu tutarsam kafayı yiyeceğim.
Ben de 22 yaşındayım. Kendimi gerçekten güzel bulmuyorum. Yani sevdiğim bir kaç özellik var. Bunlarla kendimi seviyorum. Eminim iyi olduğun yetenekli olduğun bir şeyler vardır ama sen görünüşünü o kadar takmışsın ki bunun farkına bile varmamışsındır. Bazı şeyler beyinde biter. Bence psikolojik danışmanlık da alabilirsin, yardımı olabilir belki diye diyorum beni yanlış anlama lütfen. Çünkü hayatını etkiliyor sanırım bu.
Unutma bir söz vardır:
Güvenme malına bir kıvılcım yeter
Güvenme güzelliğine bir sivilce yeter.
Kendine iyi bak. Değer ver. Değiş. Bu durumu beğenmiyorsan değişmeye bak.

Yeni konular

Geri
Yukarı