Yavru kedinin ısırması engellenilebilir mi?

beyemirs

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Kedim 2.5 aylık ve ne zaman oyun oynasak acıtıyor. 1-1.5 aylık iken acımıyordu ama artık acıtmaya başladı. Eve gelince geliyor ayağıma dolanıyor mırlıyor az biraz ısırmadan karnını sevdiriyor sonra ısırmaya başlıyor. Bunu engelleyebilir miyim?

En nihayetinde kedi canı ne isterse onu yapacaktır ama ısırdığı an oynadığınız oyunu ve ilginizi tamamen bırakın yüzüne dahi bakmayın, bağırmadan kızabilirsiniz. Zamanla anlamaya başlayabilir.

Isırdığı anda onla ilgilenmeyi ve oynamayı bırak etrafında miyavlasın bakma bile zamanla seni ısırdığında onla ilgilenmeyeceğini anladığından ısırmayı bırakıyor. Çok erken sahiplenmişsiniz normalde kediler 2.5 aya kadar kardeşleri ile oyun oynarken alışıyolar can yakmadan ısırmayı. Benimkiyle el güreşi yaparım ben ısırır ama hiç can yakmaz. 1.5 yaşını geçti hala can yakmaz oyun oynarken ısırsa bile.

Kedim 2.5 aylık ve ne zaman oyun oynasak acıtıyor. 1-1.5 aylık iken acımıyordu ama artık acıtmaya başladı. Eve gelince geliyor ayağıma dolanıyor mırlıyor az biraz ısırmadan karnını sevdiriyor sonra ısırmaya başlıyor. Bunu engelleyebilir miyim?

Isırma dediğin kedi öpücüğü olabilir. Sevgisini göstermek için yapıyor. Aslında çok can yakmaz ama daha ufak olduğu için anlamıyor olabilir. Ya da çok sıkıştırıyorsun gitmek için ısırıyordur.

Yeni konular

Geri
Yukarı