Yayın için sistem önerisi

Bütçe
65.000 - 75.000

aykutkucuk12

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selam.
Yaklaşık 4 yıldır sosyal medyadayım 2019'da topladığım RTX 2060 Super Gaming X ve AMD Ryzen 5 3600X donanımlı sistemimi aralıksız yıllardır yayın ve YouTube kanallarım için kullandım bir miktar yoruldu :)

Şu an için yeni bir sistem toplamak istiyorum fakat en azından 5 yıl boyunca gireceğim evlilik süreci boyunca bir daha sistem toplama bilgisayar alma şansım olmayacağı için toplamışken en iyilerinden toplayıp çok uzun süreli kullanmak aynı zamanda mevcut sistem performansımın çok fazla üzerine çıkmak istiyorum.

Şu an için simülasyon alanında içerik üretiyorum fakat alacağım bilgisayarı piyasadaki tüm oyunları aktif olarak en rahat şekilde oynayacak ve yayınlayacak şekilde referans alarak oynamak istiyorum. Bir takipçimden toplama sistem önerisi aldım fotoğrafları eke koyacağım. Daha iyi bir tavsiyesi olan varsa ya da bildiği istediğim özelliklere uyabilecek hazır sistem önerisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Görselde topladığımız sistem ortalama 70.000 TL civarında tutuyordu. Öneriler yine bu fiyat bandında olabilir 5 aşağı 5 yukarı sorun değil.

Dosya Ekleri

• pc3.jpg
    pc3.jpg
    16,3 KB · Görüntüleme: 69
  • pc2.jpg
    pc2.jpg
    18,4 KB · Görüntüleme: 65
  • PC1.jpg
    PC1.jpg
    60,1 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba,
İş amaçlı bilgisayarlar için en önemli bileşen işlemci lakin sen aynı zamanda iyi bir oyun bilgisayarı da istiyorsun. Animasyon ve simulasyon işleri direk çekirdek sayısı ne kadar fazla ise o kadar verim alırsın.Şahsi fikrim 40k'nın üzerindeki bilgisayarlarda İntel ve RTX ikilisi ile montaj yapmak. Eğer AMD işlemci kullanıcaksan Radeon ekran kartı ile daha iyi çalışır.
https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/P4A12HBN bu İntel ve RTX
https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/S5767X91 bu da AMD ve Radeon
asdad12321421321.PNG

Güncel olarak bu siteden alımda 62 binlik İntel 72binlik AMD'den daha iyi performans gösteriyor. Artı olarak İntel AMD'den 4 çekirdek fazla. He bu arada bu bilgisayar dahi seni 5 sene ultra ayarlarda götürmez. 5 sene gibi iddaalı bir sürede ultra ayarlarda her oyunu oynamak istiyorsan gözün kapalı RTX4090 almak zorundasın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bak Lemur'un bilgisayarı bile 5 sene sonra ultra ayarlarda zorlamaya başlar. Şuan da bile Spider-man'dan 180 FPS alıyor.

Ek olarak FPS çok oynuyorsanız. Şiddetle tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Öncelikle merhaba,
İş amaçlı bilgisayarlar için en önemli bileşen işlemci lakin sen aynı zamanda iyi bir oyun bilgisayarı da istiyorsun. Animasyon ve simulasyon işleri direk çekirdek sayısı ne kadar fazla ise o kadar verim alırsın.Şahsi fikrim 40k'nın üzerindeki bilgisayarlarda İntel ve RTX ikilisi ile montaj yapmak. Eğer AMD işlemci kullanıcaksan Radeon ekran kartı ile daha iyi çalışır.
https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/P4A12HBN bu İntel ve RTX
https://www.sinerji.gen.tr/Pc-Toplama/Config/S5767X91 bu da AMD ve Radeon
Eki Görüntüle 2073990
Güncel olarak bu siteden alımda 62 binlik İntel 72binlik AMD'den daha iyi performans gösteriyor. Artı olarak İntel AMD'den 4 çekirdek fazla. He bu arada bu bilgisayar dahi seni 5 sene ultra ayarlarda götürmez. 5 sene gibi iddaalı bir sürede ultra ayarlarda her oyunu oynamak istiyorsan gözün kapalı RTX4090 almak zorundasın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bak Lemur'un bilgisayarı bile 5 sene sonra ultra ayarlarda zorlamaya başlar. Şuan da bile Spider-man'dan 180 FPS alıyor.

Ek olarak FPS çok oynuyorsanız. Şiddetle tavsiye ederim.

Hocam çok teşekkürler.
Ben sadece oyun yayını yapıyorum ve youtube kanalım için kayıt alıyorum. Render bile almıyorum.
Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim. Fakat parça parça olaylardan çok anlamıyorum daha çok hazır kasa tavsiyesi sanki daha faydalı olabilir. Ancak 75.000 tl bantlarında 4080 li sistem toplanabileceğinide duydum. Toplama bir sistemde tamamen ekran kartına odaklanarak toplamak faydalı olur mu

Hocam çok teşekkürler.
Ben sadece oyun yayını yapıyorum ve youtube kanalım için kayıt alıyorum. Render bile almıyorum.
Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim. Fakat parça parça olaylardan çok anlamıyorum daha çok hazır kasa tavsiyesi sanki daha faydalı olabilir. Ancak 75.000 tl bantlarında 4080 li sistem toplanabileceğinide duydum. Toplama bir sistemde tamamen ekran kartına odaklanarak toplamak faydalı olur mu
Tabiki, sadece oyun yayını yapıyorsan. 4080 li sistem kurulur biraz ramen biraz islemciden feragat edilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı