Yazılım için M2 MacBook Air yeterli midir?

Yazilim tarafinda desteklemedigi seyler cok az artik isletim sistemleri bu konuda birbirine cok yaklasi. Bazi spesifik Windows icin uretilecek kodlarda belki sorunlar cikarir onu da universite labinda halledersin. Bu arada alacaksan 16 GB model olsun 8 GB 4-5 yil hatta daha uzun sure kullanabilecegin bir cihaz icin yeterli degil. LoL veya SW'ni de oynarsin rahat.

Hocam çok sağ olun ekstra bilgiler icin =)

Yapılacak projeye göre, hayır değildir. Hedefin X86 mimarisini kullanan sistemlere uygulama yazmaktır, M.2 yetmeyebilir. Hedefin Windows için oyun geliştirmektir, yetmeyebilir. MacBook Air ısınır. Soğutması yok cihazın. Cross platform App yazmak her zaman daha iyidir ancak bir uygulamayı spesifik olarak bir platforma özel geliştirmen ve bu platforma özel optimize etmen gerekiyorsa, bu tarz konularda problem yaşarsın. Elindeki cihaz ARM. Yani kısaca bu iş hedef projeye göre değişir. Web programlama, mobil programlama ve cross platform programlama söz konusu olduğunda oldukça yeterli bir cihaz, ancak yazılım için "en iyisi Mac" değildir. Mac iyidir ama en iyi söz konusu değil bu iş söz konusu olduğunda.

Oldukça yeterli olmuş, tecrübenle beni aydınlattığın için çok teşekkür ederim. Üniversite için başlangıç seviyesinde yeterli olur diye düşünüyordum zaten ama iyi ki de sormuşum birçok şey kattınız bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı