Yazılım ve oyun için 65.000 TL'ye kadar laptop önerisi

Kadirx07

Zeptopat
Daha fazla  
Yazılım ve oyun için lazım, bu bütçeye en uygun F/P ne alınabilir?

Biraz göz attım, Legion Pro i7-13700HX - RTX4060 var "iyi gibi 60k için" diyorsun. Sonra bir bakıyorsun 45K'ya aynı donanımda Victus falan var. Ne yapacağımı şaşırdım.

Yazılım ve oyun için lazım, bu bütçeye en uygun F/P ne alınabilir?

Biraz göz attım, Legion Pro i7-13700hx - RTX4060 var "iyi gibi 60k için" diyorsun. Sonra bir bakıyorsun 45K'ya aynı donanımda Victus falan var. Ne yapacağımı şaşırdım.

45K'ya aynısı Victus'da olabilir çünkü Victus donanımına önem veriyor diye bir duyum almıştım. Lakin Victus o kadar da kaliteli bir cihaz değil.
Şu modeli alabilirsiniz.

Öncelikle amacım hiçbir markayı kötülemek değildir, deneyimlerimden birkaç bilgi paylaşacağım.
Gözüm kapalı tekrardan alacağım laptop markaları şunlardır ; Asus-Msi-Dell
Kesinlikle uzak duracağım markalar; Lenovo-Acer-Monster-Casper-Gamegaraj
Geriye kalan markalar hakkında pek bilgi sahibi değilim, yazdığım markalar ile yaşadığım sorunlar kısaca soğutma, teknik destek ve garanti gibi sorunlar oldu hiçbir markayı kötülemiyorum sadece tercih edip etmeyeceklerimi paylaşıyorum.

Öncelikle amacım hiçbir markayı kötülemek değildir, deneyimlerimden birkaç bilgi paylaşacağım.
Gözüm kapalı tekrardan alacağım laptop markaları şunlardır; ASUS-MSI-Dell
Kesinlikle uzak duracağım markalar; Lenovo-Acer-Monster-Casper-GameGaraj
Geriye kalan markalar hakkında pek bilgi sahibi değilim, yazdığım markalar ile yaşadığım sorunlar kısaca soğutma, teknik destek ve garanti gibi sorunlar oldu hiçbir markayı kötülemiyorum sadece tercih edip etmeyeceklerimi paylaşıyorum.

ASUS TUF serisinin ısınma problemi var ve G16 çöp, G17'ise fiyatını hak etmiyor. MSI markası ise iyice bozdu alınabilecek 1-2 modeli kaldı. Dell'de de bu bütçede sadece G16 tercih edilir fakat Helios 2'ye katlar.

Gözüm kapalı tekrardan alacağım laptop markaları şunlardır; ASUS-MSI-Dell
Kesinlikle uzak duracağım markalar; Lenovo-Acer-Monster-Casper-GameGaraj

Acer hariç dediğiniz tüm markalardan uzak durmak iyidir fakat önerilerinizde marka tabanlıdan çok model tabanlı öneriler yapmanız daha iyi olur.

45K'ya aynısı Victus'da olabilir çünkü Victus donanımına önem veriyor diye bir duyum almıştım. Lakin Victus o kadar da kaliteli bir cihaz değil.
Şu modeli alabilirsiniz.

Victus bu bütçede alınabilecek en son cihazlardan. Attığınız modelde tercih edilmez daha iyi bir model var aynı fiyata.

fakat önerilerinizde marka tabanlıdan çok model tabanlı öneriler yapmanız daha iyi olur.
bende de marka takıntısı var fakat 60k'ya daha iyi bir model bulacağımı zannetmem onun için sıkıntı edeceğim bir konu değil. şöyle bir yorum gördüm, kurulum işlerinden falan pek anlamam umarım sıkıntı yaşatmaz.
IMG_20240513_011036.jpg

Bende de marka takıntısı var fakat 60K'ya daha iyi bir model bulacağımı zannetmem onun için sıkıntı edeceğim bir konu değil. Şöyle bir yorum gördüm, kurulum işlerinden falan pek anlamam umarım sıkıntı yaşatmaz. Eki Görüntüle 2194261

Ne sorundan ne de nasıl cozdugunden bahsetmis, bos yorum. Gidip Windows 10 yuklemeye calisirsaniz tabii ki sorunla karsilasirsiniz, cihaz W11 cihazi. Bir de kafanizi karistirmak istemem ancak butcenin maksimumu kac? 4070 ile 4080 arasinda kalıyor da cikarsa 4080 onerecegim.

Ne sorundan ne de nasıl cozdugunden bahsetmis, bos yorum. Gidip Windows 10 yuklemeye calisirsaniz tabii ki sorunla karsilasirsiniz, cihaz W11 cihazi. Bir de kafanizi karistirmak istemem ancak butcenin maksimumu kac? 4070 ile 4080 arasinda kalıyor da cikarsa 4080 onerecegim.
70-75k civarı zorlayabiliriz hocam, ben de tam 4080 önerisi isteyecektim.

Geri
Yukarı