Yazılıma başlamak için tavsiyeler

SonBilgisayar

Hectopat
10. sınıfa gidiyorum ve ilerde yazılım mühendisi olmak istiyorum. Bunun için şimdiden yazılımın temellerini öğrenmek istiyorum. Sizce neler yapmam gerekir ? Önerdiğiniz kanal ya da kitaplar var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kodlab' ı öneririm. Çoğu kişi sana Python önerecektir fakat ben C++ öneriyorum. C++ ' ile başlayabilirsin. Ve C++ oyunlar için en çok kullanılan yazılım dilidir. C++ için "Dev C++" diye bir program var onu indir ve kodlamaya başla. Yotube' dan derslere bakabilirsin.
İlk başlarda Cout, Cin,İnt gibi şeyleri öğretirler sonradan detaylanacaktır. Eminim kodlarken çok
eğlenceksin. ( En azından ben eğleniyorum. ) .
Not: Eğer game developer olacaksan C# ve C++ çok önemlidir. Aynı zaman indie oyun geliştireceksen Unity(C#[si şarp]) , Unreal Engine(C++[si plas plas]) kullanabilirsin. Her ikiside ücretsizdir. Benim önerim C++ veya C# 'dır.

Son düzenleme:
10. sınıfa gidiyorum ve ilerde yazılım mühendisi olmak istiyorum. Bunun için şimdiden yazılımın temellerini öğrenmek istiyorum. Sizce neler yapmam gerekir ? Önerdiğiniz kanal ya da kitaplar var mı ?
Şöyle anlatıyım herkes bişeyler söyler ama ilk girişte sen ne istiyorsun. Hedefin nedir ? Bir çok yazılım dili mevcut temel seviyede herkesin ilk başladığı işin mantığını kavraya bileceğin bir nokta var tabiki ileriki safalarda ise bunlar birbirinden çok fazla ayrılıyor. web tasarımı ve web programlama nesne yönelimli yazılım oyun geliştirme makine programlama gibi gibi araştırırsan bir çok alan var vucut kollara kollar parmaklara ayrılıyor. Bunun gibi sayabileceğim bir çok etken var sen önce hedefini belirlemelisin.

Şöyle anlatıyım herkes bişeyler söyler ama ilk girişte sen ne istiyorsun. Hedefin nedir ? Bir çok yazılım dili mevcut temel seviyede herkesin ilk başladığı işin mantığını kavraya bileceğin bir nokta var tabiki ileriki safalarda ise bunlar birbirinden çok fazla ayrılıyor. web tasarımı ve web programlama nesne yönelimli yazılım oyun geliştirme makine programlama gibi gibi araştırırsan bir çok alan var vucut kollara kollar parmaklara ayrılıyor. Bunun gibi sayabileceğim bir çok etken var sen önce hedefini belirlemelisin.
Arkadaşımla oyun yapmayı düşünüyorum

Her ne kadar Unity veya Unreal Engine kadar rahat olmasa da Java kullanarak çok iyi oyunlar yapabilirsiniz. Bu iş için kendi oyun motorunuzu yazabilirsiniz. Tabii bunlar çok ileri aşamalar. Unity veya Unreal Engine kullanımı daha kolay.

Yeni başlayan öğrenciye C++ önermek, hem de Kodlab’dan. Bilemiyorum... Bence Javascript veya Python öğren, zaten gerisi çorap söküğü gibi geliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı