Yazılıma hangi dille başlamalı?

bershead

Kilopat
Merhaba,
2-3 yıl öncesine kadar C#'da database kullanarak kullanıcı girişi, kullanıcı kaydı yapabilecek kadar kod yazabiliyordum.
3 yıl sonra, bugün tekrardan kod yazmaya başlamak istiyorum ve geleceğe yönelik çalışmak istiyorum. 18 yaşındayım üniversiteye hazırlanıyorum, muhtemel olarak yazılım mühendisliği falan seçeceğim eğer seçmezsem de Software Tester gibi bir şey olmak istiyorum. AI ile uğraşmak istiyorum çünkü gelecek vaat edecek gibi geliyor ama sizlerin önerileri benim için önemli. Hangi yazılım dilinden başlamalıyım ve hangi alanlara yönelirsem daha çok para yaparım?

Merhaba,
2-3 yıl öncesine kadar C#'da database kullanarak kullanıcı girişi, kullanıcı kaydı yapabilecek kadar kod yazabiliyordum.
3 yıl sonra, bugün tekrardan kod yazmaya başlamak istiyorum ve geleceğe yönelik çalışmak istiyorum. 18 yaşındayım üniversiteye hazırlanıyorum, muhtemel olarak yazılım mühendisliği falan seçeceğim eğer seçmezsem de Software Tester gibi bir şey olmak istiyorum. AI ile uğraşmak istiyorum çünkü gelecek vaat edecek gibi geliyor ama sizlerin önerileri benim için önemli. Hangi yazılım dilinden başlamalıyım ve hangi alanlara yönelirsem daha çok para yaparım?
Seçeceğin alana göre değişmekle birlikle, düzgün bir diploman olmazsa şimdi başlamanın pek bir işe yarayacağından emin değilim. Ben lisenin erken dönemlerinde ve ortaokuldayken bakıyordum iş gördü. Sen zaten daha önce deneyimlemişsin unutmuş olsan bile mantığı anlamışsın en azından. Şimdi üniversite için çalışmanı öneririm.

Merhaba,
3 yıl sonra, bugün tekrardan kod yazmaya başlamak istiyorum ve geleceğe yönelik çalışmak istiyorum. 18 yaşındayım üniversiteye hazırlanıyorum, muhtemel olarak yazılım mühendisliği falan seçeceğim eğer seçmezsem de software tester gibi bir şey olmak istiyorum. AI ile uğraşmak istiyorum çünkü gelecek vaat edecek gibi geliyor ama sizlerin önerileri benim için önemli. Hangi yazılım dilinden başlamalıyım ve hangi alanlara yönelirsem daha çok para yaparım?

İcraata döküp çok para kazanmak için başarılı olmak gerekir Python önerilecek ama kariyer istiyorsan ya da en azından parası olan bir iş bulmak istiyorsan Java öneririm.

Çok teşekkür ederim herkese cevaplarından dolayı, yazılımda en çok para yapan alan diye bir şey var mıdır yoksa başarılı yazılımcı mı çok para yapar?

Zaten yazılım okumak istiyorsanız acele etmenize gerek yok, üniversitede zaten işinin ehli hocalar size öğretecek.

Yazılıma önce algoritma öğrenilerek başlanılır. Copy paste kodlarla login menüsü yaptım yok diskten dosya okudum vs. çok bir fayda sağlamaz. Olur da üniversitede yazılım okumazsanız da işin mantığını öğrenmek için python, java, c# vb. modern dillerden herhangi birisi uygun olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı