Yazılıma nasıl başlanır?

Artık yazılıma nasıl başlarım temalı konuların amacının gerçekten öğrenmek değil de dikkat çekmek olduğunu düşünüyorum. Google'ye yazsan, en az 10.000 forumda aynı konu açılmıştır ve hepsinin cevabı aynı. Yazılıma başlamak istiyorsan önce sorularının cevaplarını etkili bir şekilde öğrenmeyi bilmen gerekir, yani bir nevi öğrenmeyi öğrenmek. Gerçekten zor bir şey yok, herhangi bir sayfayı aç, ne yapmak istediğine karar ver, gerekli programı indir ve yazmaya başla. Kusura bakmayın ama bu konu başlıklarını görmekten midem bulandı artık.

Kesinlikle katılıyorum. Bence her şeyden önce insan gerçekten bu alan üzerine gelişmek ve bu alanda çalışmak istiyor mu? Onu düşünmeli ardından kendi zevklerine göre yazılımın alt alanlarını araştırmaya başlamalı ve birkaç deneme yapmalı. Artık sürekli tekrar eden yazılıma başlama postları ile dolu her yer. Fakat kimse kimseye bu konuda bir iksir sunamaz sadece sürekli aynı cevapları veya en iyi ihtimal değişik türevlerini verebilir. Örnek olması açısından benim yazılıma başladığım dönemde alanımı bulmamda etkili olan özelliğim yaptıklarımın hemen karşılığını görebilme isteği idi bu da bana en yakın front end alanını gösterdi ve bende bu alana yöneldim. Belki ileride tekrardan isteğim ve amacım değişebilir ve öğrneceklerimde beraberinde değişir bu sorunun cevabı aslında sizde gizli yapmanız gerken sadece kendinizi tanımak.

Bunun için daha önce birden fazla konuda açıklama yapmıştım. İngilizce önemli ,W3Schools gibi çok kaliteli bir kaynak üzerinden kısa sürede temeli tamamlayabilirsiniz.
Ek olarak diğer konulara göz atın.

Yeni konular

Geri
Yukarı