Yazılıma nereden başlanır?

Artens

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yazılıma çok uzun süredir ilgi duyuyorum fakat nereden başlayacağımı bilemiyorum. Okuduğum forumlarda başlangıç olarak Python öneriliyor. Nasıl başlamalıyım ve nasıl bir yol izlemeliyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Yazılıma nerden başlamalıyım diye sorulan soruları çok saçma buluyorum. İlk önce yazılımda ne yapmak istediğinizi seçin. Web tasarımı, uygulama ya da oyun geliştiricili gibi gibi dallardan birini seçip o dallarda ki önemli olan dilleri öğrenmelisiniz. Her dilin kendi alanı var.

Yazılıma nerden başlamalıyım diye sorulan soruları çok saçma buluyorum. İlk önce yazılımda ne yapmak istediğinizi seçin. Web tasarımı, uygulama ya da oyun geliştiricili gibi gibi dallardan birini seçip o dallarda ki önemli olan dilleri öğrenmelisiniz. Her dilin kendi alanı var.
Kesinlikle katılıyorum. Python diye öğreniyorlar, sonra YouTube'dan gaza gelip oyun yapacağım diyorlar ama bir bakıyorlar Unity ve UE Python desteklemiyor; sonra hemen soğuyorlar. Daha nereye gideceğini bilmeden dümdüz koşmanın bir anlamı yok.

Merhaba, yazılıma çok uzun süredir ilgi duyuyorum fakat nereden başlayacağımı bilemiyorum. Okuduğum forumlarda başlangıç olarak Python öneriliyor. Nasıl başlamalıyım ve nasıl bir yol izlemeliyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Hiçbir fikrin yoksa Python öğren ilk. Zaten çoğu kodlama dilinin mantığı benziyor yazma stili falan. Bir alana ilgi duymaya başlayınca da o alandaki dili öğrenirsin.

Hangi alanda ilerlemek istiyorsun ? C öğrenebilirsin.

Tam olarak ne yapmak istediğinden emin değilsen Python çünkü hem kullanımı basit ve kolay hem de geniş kütüphaneleri sayesinde istediğin alanda bir şeyler geliştirebilir. Örneğin oyun için PyGame, web için Django veya Discord bot geliştirmek için discord.py gibi, daha da uzatılabilir.

Bu konuda rehberim var, inceleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı