YDT tercihi için tavsiyeler

Büyüyen

Decipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 3 1300X, Nvidia GTX 1050Ti, 8gb RAM (Masaüstü)
i5-1235U, Intel Irıs Xe, 16GB RAM (Laptop)
Merhaba iyi akşamlar. 414 puan 22.5k sıralama yaptım. Şuan daha çok ingilizce mütercim, biraz da öğretmenlik düşünüyorum ama sonradan formasyon alma şansı olduğu için mütercim daha iyi bakıyorum. Edebiyat bölümü ile aram olmadığı için pek ilgimi çekmiyor. Yine de başka bir dil okuma vb. gibi bildiğiniz tüm tavsiye ve önerilere açığım.

Asıl soruma gelicek olursak, İstanbul'da yaşıyorum ve çok uzak bir şehre gitmek istemiyorum. Aklımda şuan çok bilgim olmasa da Sakarya Üniversitesi var ama bazı hocalar yakın diye yurt çıkmayabilir dediler. Sanırım buradan (Anadolu Yakası) oraya giden servisler varmış. Ücretlerini bilmiyorum ama pahalı olduğunu düşünüyorum.

Tavsiyeler ve bilgiler için şimdiden teşekkürler.

Sakin servisleri dusunme. Ozellikle o kadar uzun bir yol gideceksen.

Bursa Teknik uni. Tercumanlik gelebilir cok kucuk bir ihtimalle. 1. veya 2. siraya yazabilirsin.
Trakya Universitesi var dusunulebilir.

Sakin servisleri dusunme. Ozellikle o kadar uzun bir yol gideceksen.

Bursa Teknik uni. Tercumanlik gelebilir cok kucuk bir ihtimalle. 1. veya 2. siraya yazabilirsin.
Trakya Universitesi var dusunulebilir.
Yurt çıkmazsa ya servise bineceğim ya da ucuz olmayan bir fiyata paralı bir yurt.

Trakya Üniversitesini de listemde tutuyorum ama muhtemelen çok yüksek sırada yazmayacağım.
Bursa'ya bakacağım. Teşekkürler.

Yurt çıkmazsa ya servise bineceğim ya da ucuz olmayan bir fiyata paralı bir yurt.

Trakya Üniversitesini de listemde tutuyorum ama muhtemelen çok yüksek sırada yazmayacağım.
Bursa güzel bir şehir, İstanbul'dan sonra küçük gelse de sosyallik açısından tatmin eder Sakarya'ya göre. Uludağ veya Bursa Teknik Üniversitesi yazabilirsin, ikisi de eğitim kalitesi açısından iyi okullar.

Trakya Üniversitesi'ni de listemde tutuyorum ama muhtemelen çok yüksek sırada yazmayacağım.

Dilde cok fazla hadi sunada gireyim deyip ilk 30k yapan insan var. O yuzden onlar yazmiyoralr, oyle yuksek universteler cikabiliyor. Siz yine de universiteyi inceleyin, hosunuza giderse 1. siraya yazin. Bir şey kaybetmezsiniz. Zaten dilde 25 universiteyi doldurmak imkansiz gibi bir şey, kendim anca 7-8 universite dusunebildim ki puanim daha yuksek.

4 sene boyunca liseye, bakin liseye universiteye degil servisle gittim.

Servisteki herkes yakin arkadasim olmasina ragmen, gercekten zulum gibi bir sey. Surekli eve gec saatte gelmek, zamanini cogunu serviste harcamak. Birde beni yol tutuyordu, aci cekiyordum yani.

Ayrica servisle gidip geldiginiz icin, oradaki arkadaslarinizla cok zaman geciremeyeceksiniz ki bunu cok lisede yasadim. Herkes geziye giderdi, beraber disariya falan cikardi ben gelemezdim servisim oldugundan.

Bursa güzel bir şehir, İstanbul'dan sonra küçük gelse de sosyallik açısından tatmin eder Sakarya'ya göre. Uludağ veya Bursa Teknik Üniversitesi yazabilirsin, ikisi de eğitim kalitesi açısından iyi okullar.
İstanbul'da yaşıyorum ama çok insanlarla haşır neşir olmayı sevmiyorum, o yüzden bu konuda Sakarya'ya da gitsem Bursa'ya da gitsem sorunum olmaz diye düşünüyorum.

Dilde cok fazla hadi sunada gireyim deyip ilk 30k yapan insan var. O yuzden onlar yazmiyoralr, oyle yuksek universteler cikabiliyor. Siz yine de universiteyi inceleyin, hosunuza giderse 1. siraya yazin. Bir şey kaybetmezsiniz. Zaten dilde 25 universiteyi doldurmak imkansiz gibi bir şey, kendim anca 7-8 universite dusunebildim ki puanim daha yuksek.

4 sene boyunca liseye, bakin liseye universiteye degil servisle gittim.

Servisteki herkes yakin arkadasim olmasina ragmen, gercekten zulum gibi bir sey. Surekli eve gec saatte gelmek, zamanini cogunu serviste harcamak. Birde beni yol tutuyordu, aci cekiyordum yani.

Ayrica servisle gidip geldiginiz icin, oradaki arkadaslarinizla cok zaman geciremeyeceksiniz ki bunu cok lisede yasadim. Herkes geziye giderdi, beraber disariya falan cikardi ben gelemezdim servisim oldugundan.
İnanın ben de istemem ama mecbur kalırsam yapabileceğim daha iyi bir seçenek yok. Tren var diye duydum ama emin değilim bakmadım. En iyisi neyse o olur umarım, yoksa her gün 2-3 saat git gel cidden beni de bitirir.

İstanbul'da yaşıyorum ama çok insanlarla haşır neşir olmayı sevmiyorum, o yüzden bu konuda Sakarya'ya da gitsem Bursa'ya da gitsem sorunum olmaz diye düşünüyorum.
İstanbul'un imkanlarına alıştıysan da benzer şekilde, Bursa daha iyi bir seçenek gibi görünüyor. Eğer senin için şehrin kalabalığının önemi yoksa Sakarya'yı da tercih edebilirsin. Üniversite seçerken sessiz sakin küçük şehirleri sevmediğim için Bursa'dan sonra Sakarya'yı yazmıştım, Bursa gelmişti bana. Eğer senin için fark etmiyorsa ikisi de tercih edilebilir. Sakarya Üniversitesi hakkında çok bilgim yok ama Bursa'daki iki üniversitenin de eğitim kalitesinin iyi olduğunu söyleyebilirim. Başarılar.

Trakya Üniversitesi'ni de listemde tutuyorum ama muhtemelen çok yüksek sırada yazmayacağım.

İyi akşamlar ben de aynı şekilde İstanbul'da oturuyorum ve Sakarya Üniversitesi'ni istiyorum servisleri ben de gördüm sitede telefon numaraları var arayıp bilgi alabilirsin fiyat hakkında

Son düzenleme:
İyi akşamlar ben de aynı şekilde İstanbul'da oturuyorum ve Sakarya Üniversitesi'ni istiyorum servisleri ben de gördüm sitede telefon numaraları var arayıp bilgi alabilirsin fiyat hakkında
Siz aradınız mı? Ben daha yerleşmeler belli olmadığı için aramadım.

Geri
Yukarı