Yeni aldığım bilgisayar parçalarını test etme

Bunların amacı ne? Sorun olmayan bir pcde sorun çıkartma gibi bir durum olur mu?

Small FFTs nedir? Lolde hiçbir sorun yok, PUBG'de de kasma falan yok ama pcden Lol'e nazaran çok ses çıkıyor PUBG girince.
Sorun çıkartmaz sadece bilgisayarınıza yük yükler test için. Mesela 1 tonluk kamyon 1 tonluk yükü düzgün bir şekilde taşıyabiliyor mu tarzında bir şey.

MSI Afterburner ile sıcaklıkları atsam aynı şey değil mi arkadaşlar? Bilmediğim için soruyorum.
Boştaki sıcaklığı ne yapalım? Sorduğunuz soru "Bilgisayar parçalarını nasıl test ederim?" ona göre söylüyoruz işte. Siz çok takıyorsunuz bence. Açın oynayın oyununuzu yanda Afterburneri açın gözlemleyin kendiniz. Her hangi bir mavi ekran vs. yoksa da sorun yoktur.

Pcyi gereğinden fazla zorlayacak şeyler yapmak istemiyorum, sorun olmayan şeyden sorun çıkma durumu vs. olur mu? Hiç anlamam bu işlerden.
Parçayı sınırında test etmedikten sonra sorun olup olmadığını anlayamazsın. Bozuk parçalar bile masaüstünde görüntü verir, sıkıntı çıkartmayabilir. Asıl önemli olan yük altında nasıl geri dönüşlerinin olduğudur.

Teşekkürler herkese. SSD dahil olmak üzere hepsini test edeyim ben.
Hocam UserBenchmark indir çalıştır bir şey varsa ilk orada görürsün. Çok kolay yapması.
Örneğin SSD'ni test ediyor ve aynı modeli kullananlarla karşılaştırıyor. Ortalamanın çok altındaysan sıkıntı var demektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı