Yeni alınan akıllı saat kaç saat şarj edilmeli?

Liberte Sergen

Kilopat
Makaleler
16
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Xiaomi Redmi Watch 2 Lite aldım, şarj ettim %100 oldu. Telefonlarda 6 saat muhabbeti falan vardı, saatlerde geçerli mi? Kaç saat şarjda kalmalı?

Telefonlarda da akıllı saatlerde de o muhabbet pek kalmadı. Tam şarj olana kadar şarj edin sonra kullanmaya başlayın. Beklememiz gerekmiyor.

Pil aşınmasını en aza indirgemek için şarj yüzdesini %20 ile %80 arasında tutmakta fayda var. Bunun dışında dolana kadar şarj etmek kâfi.

O muhabbet bayağı eskide kaldı hocam artık her yeni cihazı %100 olunca çıkartabilirsiniz zaten 100 olduktan sonra güç almayı bırakırlar.

Telefonlarda da akıllı saatlerde de o muhabbet pek kalmadı. Tam şarj olana kadar şarj edin sonra kullanmaya başlayın. Beklememiz gerekmiyor.

Pil aşınmasını en aza indirgemek için şarj yüzdesini %20 ile %80 arasında tutmakta fayda var. Bunun dışında dolana kadar şarj etmek kâfi.

Önce sıfırlayıp ondan sonra 100 de 100 dolana kadar bildiğim.

Teşekkürler arkadaşlar, sağ olun. Çıkardım şu an bu arada %100'den %1'e kaç saatte inmesi gerekiyor. Net bir bilgi bulamadım tam.

O cihazdan cihaza değişir hocam inceleme videolarında söylerler genelde. Pil sağlığı için genelde %20 ile %80 arasında tutulması önerilir ancak hiç uygulamıyorum.

O cihazdan cihaza değişir hocam inceleme videolarında söylerler genelde. Pil sağlığı için genelde %20 ile %80 arasında tutulması önerilir ancak hiç uygulamıyorum.
Bu pilin türüne bağlı. Şu an çoğu akıllı cihazda lithium polymer pil kullanılıyor. Bu pil ise döngülerle aşınıyor. %0'dan %100'e şarj ettiğinizde 1 tam döngüyü tamamlarken %20'den %80'e şarj etmek cidden çok daha az döngü yapar. Tam net değerler vermek zor ama en iyi yöntem bu.

Geri
Yukarı