Yeni alınan iPhone 13'te nelere dikkat edilmeli?

Cazzarie

Kilopat
Merhaba, internet üzerinden iPhone 13 aldım ve kutusunu biraz önce açtım. Telefon'da fiziki bir kusur olduğu göremedim, gayet sağlam. Apple'ın kendi sitesinden IMEI sorgulaması yaptırmamın akabinde, onarım ve servis kapsamı bu günü gösteriyor, yani doğru. Ayrıca kutusunun arkasında yazan IMEI numarasıyla da karşılaştırdım, o tarafta da bir sıkıntı yok, eşleşti. Ekranın kenarlarından ışık sızması da görmedim. Geriye bir tek ölü piksel olup olmadığını anlamak için uygulama indirmeyi düşünüyorum, sizce gerek var mı? Bunlar dışında dikkat etmem gereken ve test etmem gereken başka bir unsur var mı acaba?

Hayırlı olsun. YouTube'da bunun gibi videolarla ölü piksel testi yapabilirsiniz.

Teşekkür ederim öncelikle. Araştırdığım kadarıyla OLED ekranlarda ışık sızması türünde bir sorunla karşılaşılmıyormuş zaten. Ölü Piksel'e gelirsek, önerdiğiniz tarzda videolara baktım fakat bir sıkıntı gözlemleyemedim. Şu an uykum var, dolayısıyla daha dikkatli bir şekilde yarın tekrar bakacağım. Şu anda ölü piksel olmayışı, ileride de olmayacağı anlamına gelir mi? iPhone 13'lerde ölü piksel sorunu ile karşılaşan kaç kişi olmuştur acaba, veya olmuş mudur?

Yeni konular

Geri
Yukarı