Yeni alınan monitör 1. monitör isimlendirmesini almıyor

Diparemre

Centipat
Daha fazla  
Monitör
msi mag 274upf
Merhaba, yeni bir monitör aldım ve eskisiyle beraber kullanmak için kurulumlarını yaptım ancak her ne kadar ana monitör yapsam da 1. ve 2. monitör ayrımında eski olan monitör 1. isimlendirmesinden çıkmıyor yenisi 2. monitör kalıyor bunu düzeltemedim bir türlü nasıl değiştiriliyor? Videolarda herkes otomatik olmuş bende olmadı. Bilgili birisi çözümünü söyleyebilirse sevinirim.
(İkisi de DisplayPort'dan bağlantılı)

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2024.04.29 - 13.52.13.42.png
    Desktop Screenshot 2024.04.29 - 13.52.13.42.png
    154,1 KB · Görüntüleme: 26
Bu sıkıntıyı ben de yaşadım. AOC 24G2U kullanıyordum, daha sonrasında ise Gigabyte G24F-2 aldım ve ana monitör olarak kullandım fakat bir türlü 1. monitör olarak adlandıramadım. Windows ayarlarından ana monitör olarak uygulamama rağmen rakamsal ifadeler sürekli ters kaldı.
Emin olmamakla beraber, bu soruna AOC'nin Freesync ve G-Sync'yi onaylı bir biçimde destelemesinden ötürü mü acaba diye düşünüyorum.
Sizdeki durum nedir bilemiyorum ama konuyu takibe aldım.

Ekran ayarlarına girdiğinde sayfanın en altında şöyle bir seçenek var. Ona seçersen olacaktır. Yalnız ben windows 10 kullanıyorum. Bu sanırım windows 11

Screenshot_2.jpg

Bu sıkıntıyı ben de yaşadım. AOC 24G2U kullanıyordum, daha sonrasında ise Gigabyte G24F-2 aldım ve ana monitör olarak kullandım fakat bir türlü 1. monitör olarak adlandıramadım. Windows ayarlarından ana monitör olarak uygulamama rağmen rakamsal ifadeler sürekli ters kaldı.
Emin olmamakla beraber, bu soruna AOC'nin Freesync ve G-Sync'yi onaylı bir biçimde destelemesinden ötürü mü acaba diye düşünüyorum.
Sizdeki durum nedir bilemiyorum ama konuyu takibe aldım.
benim durumumda aynı maalesef ne yaparsam yapayım yeni almış olduğum monitör ü her ne kadar ana monitör yapsam da ekran 2 olarak tanımlı duruyor çok sinir bozucu bir durum videolarda hep otomatik değiştiriyor insanlarda

Ekran ayarlarına girdiğinde sayfanın en altında şöyle bir seçenek var. Ona seçersen olacaktır

Eki Görüntüle 2181581
seçili zaten

Evet seçiliymiş şimdi fark ettim. Sadece MSI kablosu takılı kalsın, ikinci monitörün kablosunu çıkart. Yani sadece MSI'dan al görüntüyü. Bilgisayarın kapat aç sonra ikinci monitörün kablosunu tak. Belki istediğin gibi olur.

Maalesef yine aynı oldu MSI 2.ekran yaptı diğerini bağlar bağlamaz

Arkadaşlar çözdüm şaka gibi olay vallahi ekran kartında bulunan bağlantı yerlerini değiştirdim ve MSI 1. monitör olarak görünmeye başladı.
@qiOTin @Commodore 64

Maalesef yine aynı oldu MSI 2.ekran yaptı diğerini bağlar bağlamaz

Arkadaşlar çözdüm şaka gibi olay vallahi ekran kartında bulunan bağlantı yerlerini değiştirdim ve MSI 1. monitör olarak görünmeye başladı.
@qiOTin @Commodore 64
Çözüldüğüne sevindim. Akşam ben de deneyeyim bakalım. 2. monitörü dik kullanınca daha da sinir eden bir durumda. Teşekkürler bilgi için.
Bağlantıdaki açıklama her kart için benzer midir bilmiyorum ama yardımcı olabilir belki.

Son düzenleme:
Çözüldüğüne sevindim. Akşam ben de deneyeyim bakalım. 2. monitörü dik kullanınca daha da sinir eden bir durumda. Teşekkürler bilgi için.
Bağlantıdaki açıklama her kart için benzer midir bilmiyorum ama yardımcı olabilir belki.

Bende 4000 serisi ekran kartı var bağlı halde bakıldığından en sağda kalan 2 ortadaki 1 olarak görüyor bunu da belirtmiş olayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı