Yeni alınan sistemde fanlar çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor

An0maLy

Hectopat
Yer
Vestgronland, Greenland
Daha fazla  
Merhaba, yeni satın aldığım sistemde ekran kartını taktım. DisplayPort girişini de yaptım açma tuşuna bastım egzoz fanı hariç tüm fanlar çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor sizce neden olabilir? İtopya'ya gün içerisinde kasa ile gitsem incelerler mi?

Dipnot sıvı soğutma da ilk açılışta çalıştı sonra çalışmamaya başladı. İşlemci ısınmasın diye kapattım. İtopya acıbadem şubesine götürsem ilgilenirler mi?

Sisteminizdeki işlemci nedir? Ekran kartından görüntü alamadıysanız ve eğer dahili grafik yongalı bir işlemci ise anakart üzerindeki DisplayPort ya da HDMI girişine takarak işlemci üzerindeki grafik biriminden görüntü almaya çalışın. Zaten dahili grafik birimine sahip bir işlemci değilse görüntü alamazsınız. İtopya'ya götürürseniz ilgilenirler.
Sistem bilgisş burada var. Denediğinşz şekliyle de denedim display port görüntüsü alamadım

İşlemci olmadan anakart tetiklenir, bazı cüzdan vampiri anakartlar biosa bile girer 😁.
İlk defa duydum hocam. Tetiklense bile fanları vs. sürekli çalıştırması istisnadır diye düşünüyorum. Genel olarak anakartlar işlemcisiz çalışmaz diye biliyorum. Çünkü sistem işlemci üstünden geçiyor genelde.

Sistem bilgisş burada var. Denediğinşz şekliyle de denedim DisplayPort görüntüsü alamadım.

Windows falan yüklü bir şekilde gelmediyse bilgisayarı açıp bekleyin bir süre. Sistemin bileşenleri tanıdıktan sonra gelen ekrandan sizi BIOS'a yönlendirmesi lazım. Ayrıca R5 7600 bildiğim kadarıyla dahili grafik yongası var. Sistemi açıp bir müddet bekleyin bakalım.

Merhaba, yeni satın aldığım sistemde ekran kartını taktım. DisplayPort girişini de yaptım açma tuşuna bastım egzoz fanı hariç tüm fanlar çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor sizce neden olabilir? İtopya'ya gün içerisinde kasa ile gitsem incelerler mi?

Dipnot sıvı soğutma da ilk açılışta çalıştı sonra çalışmamaya başladı. İşlemci ısınmasın diye kapattım. İtopya acıbadem şubesine götürsem ilgilenirler mi?

İşlemci güç girişini kontrol eder misin? Yanlış takıldığında veya takılmadığında böyle sorunlar olabiliyor.

İlk defa duydum hocam. Tetiklense bile fanları vs. sürekli çalıştırması istisnadır diye düşünüyorum. Genel olarak anakartlar işlemcisiz çalışmaz diye biliyorum. Çünkü sistem işlemci üstünden geçiyor genelde.
Haklısınız çalışmaz ama tetiklenir. Fan dönme konusunda da, genellikle zombi gibi döner fanlar PWM frekansı olmadığından dolayı. Zombi derken demek istediğimi tarif edemiyorum ama bi' kere duysanız o sesi anlarsınız.

Dediğim pahalı anakartlar da nadir şeyler zaten, hayatımda bir kere YouTube videosunda görmüştüm kullandığımdan değil 😄.

Windows falan yüklü bir şekilde gelmediyse bilgisayarı açıp bekleyin bir süre. Sistemin bileşenleri tanıdıktan sonra gelen ekrandan sizi BIOS'a yönlendirmesi lazım. Ayrıca R5 7600 bildiğim kadarıyla dahili grafik yongası var. Sistemi açıp bir müddet bekleyin bakalım.
Yarın sabah itopya mağazasına gideceğim sıvı soğutma kendini çalıştırmadığı için işlemciyi ısıtmak istemedim hiç

Islemci olmadan Bios update olabildigine gore fanlara elektrigi hayli hayli yollar:)
Farklı şeyler hocam.

Yarın sabah itopya mağazasına gideceğim sıvı soğutma kendini çalıştırmadığı için işlemciyi ısıtmak istemedim hiç
Hocam forumda görüntü problemlerinde karşılaştığım genel olarak RAM problemleri oluyor. İsterseniz bellekleri çıkartıp slotlarını temiz bir silgi ile silip anakarttaki slota da hafifçe üfleyip tekrar takın.

Geri
Yukarı