Yeni apartmana taşınmak

Öncelikle herkese merhaba. Ben şehir dışında üniversite okuyorum ve bu sene eve çıkmaya karar verdim yaklaşık 4-5 gün önce de gidip bir ev kiralayıp kendi şehrime geri döndüm ama birkaç sorum var.

1- elektrik ve doğal gaz kapalı dendi, nasıl açtıracağım? Nereye müraacat etmem gerekir.
2- adres kaydı tam olarak nasıl olacak? e-Devlet'ten yaptığımda apartman dolu göründüğü için kayıt yapamadım.
3- sözleşmenin bende bir kopyası ya da en azından bir fotoğrafı olmalı mı?

Sorularım saçma ise mazur görün merakımı gidermek istiyorum. Teşekkürler şimdiden.

Sözleşmenin bir kopyası muhakkak elinizde olsun. Adres kaydı daha sonra da yapılabilir, zaten elektrik, su veya doğalgazdan herhangi birine abone olduğunuz zaman e-devlete adres bilgisi de otomatik düşmekte. Elektrik için bulunduğun ildeki elektrik dağıtımı yapan firmanın fatura ödeme ofisine gitseniz yeterli, doğalgaz içinde aynı şey geçerli. İnternetten de yapılabilir ancak, ilk kez bir abonelik yapma tecrübesi edinecekseniz yüz yüze yapın.

Öncelikle herkese merhaba. Ben şehir dışında üniversite okuyorum ve bu sene eve çıkmaya karar verdim yaklaşık 4-5 gün önce de gidip bir ev kiralayıp kendi şehrime geri döndüm ama birkaç sorum var.

1- elektrik ve doğal gaz kapalı dendi, nasıl açtıracağım? Nereye müraacat etmem gerekir.
2- adres kaydı tam olarak nasıl olacak? e-Devlet'ten yaptığımda apartman dolu göründüğü için kayıt yapamadım.
3- sözleşmenin bende bir kopyası ya da en azından bir fotoğrafı olmalı mı?

Sorularım saçma ise mazur görün merakımı gidermek istiyorum. Teşekkürler şimdiden.
Merhaba. Sözleşmenin bir kopyasını kesinlikle almalısınız, elektrikle gazı açtırmak ve adres kaydı için gerekebilir, gerekmese bile o evi kiraladığınıza dair elinizde kanıt olmalı her ihtimale karşı.

Geri
Yukarı