Yeni başlayanlar için Unity mi Unreal Engine mi?

Daghan77

Femtopat
Daha fazla  
Udemy'den kurs alacağım da üniyle birlikte evden kendimi de geliştirmek istiyorum başlangıç için hangi oyun motoru daha mantıklı olur? Yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

Unreal Engine tabii ki daha iyi ama, bilmeyenler için, yeni başlayanlar için Unity de küçük projeler yapmak daha faydalı olabilir.
Oyun yapmayı hiç bilmeden Unreal ile başlayıp yapamadım diye bırakma sonra.

PC güçlüyse Unreal Engine kullanılır ama daha başında olduğunuz için Unity öneririm. Hem güçlü PC gerektirmiyor normal düzeyde olması küçük projeler yapmanız için programın mantığını öğrenmeniz için kodlama için gayet ideal olacaktır.

Unreal Engine 4 önerimdir. Çünkü biraz İngilizcen varsa grafik kodlama(blueprint) yapabilirsin.
daha kolay olur.

Unreal Blueprint mantığı ile Unity C# programlama mantığı epey farklı. Bence ikisinin de başlangıç eğitim videolarına hızlı hızlı bir göz gezdirip ona göre karar verin. Kişiden kişiye değişebilecek bir tercih gibi duruyor.

Unity'nin Unreal'daki Blueprint'e benzer görsel programlama aracı olsa gözüm kapalı Unity'yi öneririrdim ama maalesef yok :(. Bolt diye görsel bir programlama aracını satın alıp son sürüme ekledi Unity ama Blueprint'in yanından bile geçemez. O nedenle ikisini de inceleyip kişisel olarak hangisi kolayınıza geliyorsa onunla başlamak daha mantıklı.

Bolt yerine Playmaker'ı satın alıp Unity'ye ekleseler Unity'yi önerirdim ama Playmaker şu an ücretli. Yeni başlayan birinin alması da mantıksız olur. Ucuz bir assset değil bir de üzerine zam gelmiş :(.

Yeni konular

Geri
Yukarı