Yeni Bilgisayarda Aralıklarla Donma

cesurdoganx

Hectopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1521662935
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarım 5 aylık LatencyMon ile görüntüdeki hatayı alıyorum. HDD ve SSD bir problem yok. Yardımlarınızı bekliyorum. Burada çözüm yazıyor ama bir şey anlamadım.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Sisteminizin gerçek zamanlı ses ve diğer işlemleri yetiştirmekte problem yaşadığından bahsediyor. BIOS güncellemizi ve CPU throttling (Sıcaklığa bağlı frekans kısması) gibi ayarları kapatmanızı öneriyor program. Bunları denerseniz çözülebilir.

Sisteminizin gerçek zamanlı ses ve diğer işlemleri yetiştirmekte problem yaşadığından bahsediyor. BIOS güncellemizi ve CPU throttling (Sıcaklığa bağlı frekans kısması) gibi ayarları kapatmanızı öneriyor program. Bunları denerseniz çözülebilir.
Nasıl kapatacağım?

Aslında sorun belli standart sürücüler.
Realtek ses kartın ve Ağ kartına ait güncel driverlar performans sorununu çözecektir.
Dediklerini yaptım zaten ama etkisi olmadı. Verdiğim linkte çözüm yazıyor ama anlamadım.
Burası Driver Booster koktu gibi geldi bana. Sürücüleri nasıl kurdunuz?
Sürücü isimleri ile teker teker kurdum.
To fix this, you need to switch "High Definition Audio Controller (Microsoft)" to MSI mode. In the registry in the key HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\PCI""YOUR HD AUDIO PARENT""\DeviceParameters\Interrupt Management\MessageSignaled\InterruptProperties\ "MSISupported" Change to "0x00000001"
YOUR HD AUDIO PARENT see in Device Manager\Sound, Video and game controllers\hdaudio, realtek and other\Properties\Details\Parent ne demek? çözüm bu sanırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı