Yeni Casper Excalibur

Cugulu

Hectopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Hemşire Yardımcılığı
Evet arkadaşlar bugün gördüğüm ilanları olan ama hala stoklarda olmayan Casper Excalibur' u fark ettim. İlk başta önde iki adet hava cikisi olduğu dikkatimi çekti tahminen önde 2 adet fan var. Şimdi laptop' un özelliklerine geçelim.

İntel core i7 6700HQ 2. 5ghz 3. 1ghz
16gb 2133mhz ddr4 ram
17. 3" full hd ekran
1tb HDD 7200rpm + 250gb m2 SSD
Nvidia GTX960m 4Gb 128bit
Windows 10 işletim sistemi
3. 4kg ağırlık
Fiyat 4. 999tl

Öncelikle ısı sorununu ortadan kaldırmışlar. Ama bu sefer fiyat baya artmış 5000tl gtx960 alınırmı bilinmez. Laptopun bir üst modeli var oda 6000tl Gtx970m ve 32gb ram ile geliyor. 5000tl gibi bir fiyata dediğim gibi gtx960m baya az gelmiş. O fiyata gtx970m hatta gtx980m gpulu laptop alınabilir. Sizce casper bu laptop ile geri gelebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazın açıklamasında şu kelime varsa eğer "Touchpad ısısı 90 dereceyi geçtiğinde kırmızı aydınlatmasıyla fark yaratır." ben o cihazdan uzak dururum. Ve bahsi geçen kısım touchpad wasd tuşlarının olduğu kısım kim bilir ne kadar ısınacak. Ben gamıng laptop yaptım diyip altına bu açıklamayı yazmak geçekten komik :D.

Cihazın açıklamasında şu kelime varsa eğer "Touchpad ısısı 90 dereceyi geçtiğinde kırmızı aydınlatmasıyla fark yaratır." ben o cihazdan uzak dururum. Ve bahsi geçen kısım touchpad wasd tuşlarının olduğu kısım kim bilir ne kadar ısınacak. Ben gamıng laptop yaptım diyip altına bu açıklamayı yazmak geçekten komik :D.
Tamamen yanılıyorsunuz. Eğer Casper'sanız dürüstlük için o ısı ibaresini koymalısınız. Aslında tam bir gaming notebook olmuş çünkü 90°C'den sonra bilgisayar gerçekten alev aldığında çıkan efekt o kadar gerçekçi ki DX12'de yok :D. Yani gaming notebook.

En azından ısınmayacağını belirten bir açıklama olsaydı iyi olurdu :). Cihazın soğutmasının fotoğraflarınıda koymamışlar ilginç neden acaba diyor insan.

İlginç olanda cihazın iç kısmının hiçbir yerde resminin bulunmaması. Resmi sitelerinde bile cihazın iç kısmının resimleri yok :).

Beyler ben casper excalibur aldım türkiyenin ilk casper excaliburunundan yazıyorum şu anda. 1.öndekiler hava çıkışı değil ses sisteminin bir parçası, fanlar arkada. 2.bilgisayar güzel fakat biraz ağır(3.4 kg) bu yüzden taşımak zorlaşıyor. bilgisayarın optik sürücüsü yok üzen bi şey bu. bilgisayar 1920-1080 p full hd parlamayan 17.3" ekrana sahip. performansı iyi. Ayrıca 90 derece olayıda benim bilgisayarım açıldığından beri(20 saat 30 dk) da ilk kez kırmızı yandı mousepadi ve 1 dk içinde soğudu. ısı fazla geçmiyor ele. kullanımı çokta rahat olmayan bir klavyeye sahip. klavyesinin altında led ışıklar var. görmek için biraz çaprazdan bakmak gerekiyor. bilgisayarın güzel bir tasarımı var kullanımı rahat taşıması zor. bilgisayar oldukça hızlı bir şekilde açılıyor. hiçbir bekleme süreci yok. klavye ince baskı(normal casper klavyeleri gibi) şu anda bilgisayarda battle field 4 oynuyorum ve oldukça rahat kontrol edebiliyorum. ses sistemi surround(altında arkada - önde var surround kulaklık gibi). bataryası fazla dayanmıyor(4 saat 15dk).grafikleri oldukça güzel bir bilgisayar. klavyesi biraz arkada ve ekrana doğru yatık. işlemci güçlü. ama yinede cugulu haklı bilgisayar olması gerektiğinden pahalı. yinede tavsiye edebilirim bilgisayarı.

Ben GTX 970'li kasayı inceledim.Ürünün soğutma sistemi gayet iyi çalışıyor,tedirgin olacak bir durum yok.Biraz ağır ama 17.3" için bu normal zaten oyun bilgisayarı taşınmasa da olur.Metal kasası dizayn olarak çok başarılı buldum.İkna edersem bu babalar günün de babam bana hediye alacak. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı