Yeni ekran kartı aldıktan sonra işlemci ve ekran kartı kullanımı çok düşük

Vexactron

Centipat
Merhaba, Sapphire RX 7600 XT 16 GB modelini aldım, bugün geldi ve sisteme taktım. i5 10400F 2.90GHz işlemci var. İkisinin de kullanımı oyunlarda çok düşük, bundan dolayı da düşük FPS alıyorum. Ekran kartı kullanımı 50-60'larda oluyor genelde çoğu oyunda. İşlemci kullanımı da 30-40. Buna bağlı olarak FPS düşüşü yaşadığımı düşünüyorum. Nasıl çözebilirim?

Hangi oyunda kaç FPS alıyorsunuz? MSI Afterburner ile sıcaklık değerlerini de takip ettiniz mi?

Merhaba, Sapphire RX 7600 XT 16 GB modelini aldım, bugün geldi ve sisteme taktım. i5 10400F 2.90GHz işlemci var. İkisinin de kullanımı oyunlarda çok düşük, bundan dolayı da düşük FPS alıyorum. Ekran kartı kullanımı 50-60'larda oluyor genelde çoğu oyunda. İşlemci kullanımı da 30-40. Buna bağlı olarak FPS düşüşü yaşadığımı düşünüyorum. Nasıl çözebilirim?

MSI Afterburner ile AAA oyunda sonuçlara bakıp bizi bilgilendirin. AAA oyundan kastım RDR Cyberpunk gibi. Ayrıca sistemi yeni almışsınız konu açsaydınız keşke 10. Nesil yerine daha iyisini önerebilirdik. İşlemci biraz eski kalmış.

Sistemi yeni almadım, ekran kartını yeni aldım. İşlemcimi ileride yükselteceğim fakat şu an değil.

MSI Afterburner ile AAA oyunda sonuçlara bakıp bizi bilgilendirin. AAA oyundan kastım RDR Cyberpunk gibi. Ayrıca sistemi yeni almışsınız konu açsaydınız keşke 10. Nesil yerine daha iyisini önerebilirdik. İşlemci biraz eski kalmış.

Hangi oyunlarda? İşlemci kullanımı normal.
Örneğin lethal company oynayamıyorum. Modlu girdiğim zaman önceki kartta bile 100-120 fps arası alırdım. Şimdi 20-40fps arası alıyorum. Lethal Company de durum böyle.
Screenshot_48.png

Bu da gta5 online

Hangi oyunlarda? İşlemci kullanımı normal.
Gönderdim hocam, GTA5 online ve Lethal Company de sorun çekiyorum şu anda.
Screenshot_49.png

Son düzenleme:
DDU ile sürücüleri kaldırıp yeni sürücüleri baştan yüklediniz mi? Ayrıca farklı bir oyunda test edebilir misiniz? Lethal Company oyununda işlemci ve ekran kartı kullanımı videolarda hep %30-50 arasında. God of War'ya da Cyberpunk gibi oyunlarda test edip bilgi paylaşabilir misiniz?
YouTube videolarında işlemci ekran kartı kullanım oranları (rastgele bir laptop, diğer videolarda bu şekilde, sizde moddan kaynaklı bir FPS düşüşü olabilir):

1715621816621.png

Bu da GTA 5 Online

GTA 5 içinde işlemciden kaynaklı belirli bir oranda darboğaz yiyor sistem. Net bir test için God of War gibi bir oyunda grafik ayarlarını ultraya alarak test etmek gerekiyor. Videoda GTA V kısmında aynı oranda kullanım görünüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı